Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Notebook mrsteny o zem:-)

Zdravim, jen ve strucnosti.Muj tata ktery je sileny nervak vcera mrsknul notasem o zem..nacez prestal jit monitor.ntb jsem tedy rozebral a vsiml si ze jen vypadla sala spojujici desku s monitorem po zapojeni monitor jde ale pri zapnuti to hlasi dve moznosti.Klasicke standartni zapnuti a nebo oprava chyb(win7)pri oprave chyb se opravuje cca 4hodiny a zda se ze se asi uz nic neopravi..Nebo myslite ze ma cenu nechat to jet cely den??kdyz dam tltiz moznost zapnout standartnim zpusobem tak v okamziku kdy ma naskocit plocha se monitor jakoby vypne..respektive se vubec nic nedeje..Nejake rady?mohl by byt v haji disk?ale to by ani nenaslo windows ne?cim to muze byt co byste zkusili?popripade jak se dostat do disku takoveho pocitace pro nejaka data?lze to napojit nejak na sit (ale to je treba asi nakonfigurovat u obou pc ze?)nebo jak se do neho dostat?diky za nejake tipy
Ide o pravdepodobne poskodeny disk. Vlakno som zamkol, hadajte sa na debatach, toto je poradna. (fleg)

Když někdo zveřejní takový dotaz - co si myslet o tom, jak to u nich doma chodí? Co vše jsou lidi schopni do poradny napsat a jakou radu očekávají? Nedávný dotaz čím "namazat" židli patří do stejné kategorie: politý notebook, prasklý displej na telefonu, utopený mobil...

Hotová zbírka lidské blbosti. Ještě že máme ten srandovní měsíc Apríl!

Jasny, to hovori ten co zapne pc, prehliadac a natuka facebook.com, s tym samozrejme problem nieje ani kdybys tam mal OSnasracku. Kolky sa tu prisli stazovat za plnu ram, ze win10 nevie pracovať s ram, problemi s aktualizaci atd atd.

No a někdy i ty vtipné odpovědi typu "a k čemu Windows 10" .

A můžeš mi na tu otázku odpovědět? Proti W10 nic nemám, ale:

Windows 7 fungují, nenašel jsem nic, co by na nich nefungovalo správně (oproti W10), všichni jsou na to zvyklí, drtivá většina uživatelů je s tím spokojená a dokonce mají nějaké funkce navíc. Tak "k čemu Windows 10" ?

Tazatel:
Nejspíš rozbitý HDD. Tatínka pošli na psychiatrii, ať mu dají nějaké léky a kup mu SSD. Data můžeš zkusit (část) vymlátit pomocí live linuxu, nebo jiného PC, pokud teda nevedete zálohy.
(Zálohy doporučuji dělat každopádně a pravidelně - obzvláště, pokud se tatínek neumí ovládat.)

Já mám např. ještě Android 2.2.1, protože jsem si řekl přesně to samé - vždyť to umí úplně to samé. Vůbec nechápu proč se vůbec nové Androidy dělají. Jediné co to má je vlastně vylepšený vzhled, ne? To samý s Windows XP. Na to jsem žádnej XP mod přece nepotřeboval, ne? A pak se ti šmejdi rozhodli udělat nový verze Windowsů a přestali mi podporavat moje XP :-( teď se v těch nových systémech vůbec nevyznám!!! Všechno je to moc zjednodušený a hranatý... já jsem přece ten starej zakomplexovanej mladík co hodnotí věci podle toho co ostatní říkaj a ani si to sám nevyzkouším a říkám že je to úplně k hovnu, že tam vlastně nic novýho není.

Windows XP je dnes objektivně nedostačující, pokud nejsi babička, co si na tom akorát čte maily. Především proto, že to není 64bit systém (těch 64bit licencí je minimum).
Velká část aplikací dneska vyžaduje 64bit. XP už nepodporují i další věci a nové programy na tom už většinou nefungují i z jiných důvodů. Osobně mi to taky vadí, nejsem příznivcem nového designu každý půl rok, přeházení celé nabídky z leva do prava a o půl roku později zase zpátky (Viz třeba Metro ve Windows). Nicméně změna XP -> W7 mi přinesla něco navíc.

Já bych rád věděl, nejlépe od pedrosa, co konkrétně mi přinese změna W7 -> W10 za takové výhody, aby mi stálo za to se kvůli tomu učit s novým systémem a zvykat si na změny.

XP a 32bit celkově je dneska mrtvola. Nepustíš na tom půlku programů (jen já do školy používám 3, které XP nepodporují - STATISTICA, AutoCAD, Arc GIS) a značnou část nových her. (Ty hry, uznávám, moc lidí nepotřebuje.)
Na práci nepoužitelné, na hry taky, snad na ty maily, office, surfování... (XP jsem měl rád a udržuju je do dneška na několika PC různě po rodině, ale rozhodně bych s tím nevystačil)

Jinak pedrosoo pořád nic, sice tady všem napsal, že jsou děti, ale nezvládnul vyplodit jedinej důvod, proč přejít na W10.

No,děti,už nejste vtipní,je to nějaké,nóó,jak se to říká slušně furt dokola . Jeden se musí učit nový systém (:-D),druhému zase chybí XP mód (:-D),třetí si neumí poradit s dlažbou. Akorát rozumné co z tebe vypadlo je,že tu výplatu bych bral.