Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem NB zhasol, nejde zapnúť, nereaguje na nič

Pred chvikou mi moj notebook asus x555ln x162d prostre zhasol kompletne, nereaguje na nič, ani len to ze je zapojený v nabíjačke ani len nesvieti dióda ze v tej nabíjačke je.

Mal som otvorený internet a šiel som si pustiť hudbu na slúchadlá tak som daval jack do konektoru pre Jack ale rovno vedľa mam usb konektor a netrafil som to do jacku ale práve do usbcka netlačil som to samozrejme iba sa koncovka jacku dotkla konektora usb a v momente proste notebook zhasol a je KO

Co sa Teda stalo? Skrat? Predpokladám ze to ma súvis stym ze sa koncovka jacku dostala do usb ale pride mi ti divne ved to by malo byt nejako zabezpečené no nie?

Prosím o radu nakolko netuším čo stým asi to pôjde na reklamáciu

Ďakujem za odpoveďe

Tazko sa ktomu vyjadriť.. Je toto moja chyba? Ano priložil som jack ku usb portu a... Ale jako nemyslím si ze ja som spravil niečo zle ved jack a usb su najpoužívanejšie porty na nb a su rovno vedla seba takže sa to stať môže komukoľvek. Výrobcovi samozrejme vyhovuje do*eba*y notebook Aby sa kupil nový model a preto to nieje "blbuvzdorne"

Moj nazor je ze by to malo byt predsa nejako zabezpečené...

A zaujímalo by ma to akože ak priložím jack 3.5 k USB portu tak na akomkoľvek notebooku v zapnutom stave nastane skrat? Od čoho to záleží?

Od toho, že USB porty poskytujú energiu pripojeným zariadeniam, takže tam majú kontakty pre túto energiu. Áno - dá sa to zoskratovať, ale väčšinou to robia tebe podobní, ktorí bez rozmyslu pchajú konektory do nesprávnych dierok bez toho, aby si overili, či to robí správne. Teda nie je to chyba notebooku (výrobca často musí šetriť miestom), je to chyba diletanta...