Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s aktualizacemi Windows 7

Zdravím, přeinstalovávám otci Windows 7. Měl to zaflákané nesmysly a tak jsme se rozhodli začít s čistým štítem.
Na PC je nainstalována MSDN verze Win 7 Professional bez SP1 32bit z mých studentských dob.
Po reinstalu proběhla aktivace v pořádku. Následně jsem dal vyhledat aktualizace, proběhlo jich několik.
Poslední byla Service Pack 1 a .NET Framework 4. Jenomže od té doby to nechce najít žádnou další aktualizaci. Nechal jsem PC puštěný celý den a neustále jen hledá aktualizace a nic nenajde. Zaráží mne, že předtím to šlo v pořádku. Nemá s tím někdo zkušenosti a popřípadě neporadí někdo řešení problému? Děkuji pěkně.

Win 7 ma otresny a desne pomaly zpusob vyhledavani aktualizaci. Rozhodne po instalaci z prastareho media vypnout automaticky update a poustet to rucne jelikoz to najde kolem 200 novych updatu a pri automatice to pak system zkousi instalovat najednou coz nezridka vyusti v opetovnou reinstalaci systemu.
Jinak lze pro rychlejsi updatovani pouzit napr WSUS Offline Update.

Periodicky jsou fóra o Windows zamořována opakovanými dotazy, proč fungují špatně (spíš nefungují) automatické aktualizace.
Microsoft na svých stránkách se tomuto tématu věnuje, stačí hledat.

Kdo aktualizuje přes web i SP1, je na tom velice špatně. Ten obří balík je výhodnější instalovat lokálně z disku.
Stejně špatně je na tom ten, kdo slepě spoléhá na úplnou automatickou aktualizaci. To má na svědomí autoritářské doporučení Microsoftu, když v okně Windows Update tvrdí že "Instalovat aktualizace automaticky (doporučeno)". V tomto nastavení (a po čisté instalaci) dokáže systém "zpracovávat" aktualizace neúspěšně i nekolik desítek hodin. To se týká Windows 7, 32bit. U 64-ti bitových systémů to trvá neporovnatelně kratší dobu. Proč? Nevím.

Řešení:
Na webu Microsoftu vyhledat postupy, jak na neúspěšné instalace aktualizací.
Nebo - stáhnout balíčky ručně a instalovat je lokálně.

P.S.
Je možná výhodnější nastavit Windows Update na "Vyhledávat aktualizace, ale dotázat se, zda mají být instalovány". Zde je větší šance, že se v přijatelném čase stáhne seznam aktualizací a potom z něj vybrat jen některé a ty s telemetrií vyřadit...

Aktualizace mám od začátku nastavené přesně tak, jak říkáte ( vyhledávat, ale neinstalovat). Je to i kvůli selekci aktualizací na Windows 10. Otec je starší a je rád, že se naučil na 7 a chci je proto zachovat. Pokusím se stáhnout aktualizaci od kolegy výše, zda to pomůže. Přijde mi, že od doby, co vyšel Windows 10, tak tyhle funkční věci u sedmiček jsou otázkou pevných nervů. Zda je to náhoda nebo promyšelný tah, o tom nevím.

Je to logické,když MS se snaží prorazit s novým OS,tak bude dělat vše,aby v rámci alespoň částečné loajality ke starším OS lidi donutil přejít na nový OS. Od 30.července podle mě přitvrdí,poněvadž už budou desítky za kačáky.