Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vytvoření trojúhelníku pomocí '*' v jazyce C

Dobrý den
Potřeboval bych pomoct snažím se vytvořit v jazyce C trojúhelník pomocí hvězdiček. Podařil se mi jenom pravoúhlý, ale chtěl bych udělat rovnoramenný, ale nevím jak na to.Jsem teprve začátečník v programování. Studuji 1.ročník IT na SŠ a znám jenom Cykly, větvení k funkcím se teprve budeme dostávat . Na různých stránkách používají putchar a jiné, ale to ještě neznám.

*
* *
*****
*******
*********
***********

Načtěte tři celá čísla d , h , b a vypočtěte součet čísel od d do h bez čísel dělitelných číslem b. Ošetřete případ d<h. Vedel by mi s timhle nekdo pomoct poslat mi to udelane v programu C nebo C++ protoze ja to vubec nechapu...