Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vytvoření trojúhelníku pomocí '*' v jazyce C

Dobrý den
Potřeboval bych pomoct snažím se vytvořit v jazyce C trojúhelník pomocí hvězdiček. Podařil se mi jenom pravoúhlý, ale chtěl bych udělat rovnoramenný, ale nevím jak na to.Jsem teprve začátečník v programování. Studuji 1.ročník IT na SŠ a znám jenom Cykly, větvení k funkcím se teprve budeme dostávat . Na různých stránkách používají putchar a jiné, ale to ještě neznám.

*
* *
*****
*******
*********
***********

Psal jsem to pomocí cyklů na první pokus mi to když jsem zadal čísla 1-4 udělalo pravoúhlý a pak už to jenom tisklo '*' ale ne v trojúhelníku.
Proč je to s tím putchar tak jednoduché ?

#include <stdio.h>

int main()
{
    int i, j;
    int size = 5;

    for (i = 1; i <= size; i++)
    {
        for (j = 1; j <= size - i; j++) putchar(' ');
        for (j = 2; j <= i * 2; j++)    putchar('*');
        putchar('\n');
    }
    return 0;
}

Už jsem na to přišel. Funguje je to.

#include <stdio.h>

int main()
{
    int i, j,k,velikost,n;

    printf("Zadej size a n");
    scanf("%d%d",&velikost,&n);
   for (k=1;k<=n;k++)
   {
    for (i = 0; i <= velikost; i++)
    {
        for (j = 0; j <= velikost - i; j++)
        {
           printf(" ");
        }
        for (j = 0; j <= i * 2; j++)
        {
          printf("*");
        }
        printf("\n");
    }
    return 0;
}

Ne vybral jsem si to sám . V hodinách programování jsme nikdy nedělaly takové typy příkladů . Většinou děláme úlohy typu: Načtěte tři celá čísla d , h , b a vypočtěte součet čísel od d do h bez čísel dělitelných číslem b. Ošetřete případ d<h. Takové úlohy chápu jak vyřešit, ale nevím jak ten trojúhelník. Umím udělat jen pravoúhlý.

printf("Zadejte výšku trojúhelníku: ");
    scanf("%d", &hrana);
    for (i = 0; i <= hrana; i++)
    {
        for (j = 0; j < i; j++)
        {
            printf("*");
        }
        printf("\n");
    }

    return 0;
}

jenže o tom IT je. Ne o tom, že si na internetu najdeš hotový "příklad" s již algoritmizovanou úlohou. Napsat program, když máš kompletní algoritmus, to umí i cvičená vopice.

A pokud ses zarazil na takové trivialitě, jak vyprodukovat rastrový trojúhelník, tak to by ses možná měl zamyslet nad tím, zda studuješ tu správnou školu s ohledem na své schopnosti.

Ale aby sis nemyslel, že tě tu jen prudím. Zkus se zamyslet: nedostaneš náhodou rovnostranný trojúhelník ze dvou zrcadlově otočených pravoúhlých? A co když takový pravoúhlý trojúhelník budeš vnímat jako obdélník, vyplněný mezerami a hvězdičkami, tak, že na začátku bude třeba 5 mezer a 1 hvězdička a na konci samé hvězdičky?

edit: kdyby sis to zadání byť jen vyzkoušel ručně v notepadu, měl bys okamžitě jasno.

Presne na toto som myslel. Ten prvy trojuholnik ako stvorec, s tym ze bude vyplnat hviezdicky a medzery.
Dat ho do funkcie, tej dat parameter velkost, natocenie vpravo/vlavo, hore/dolu.
No a potom spravit novy cyklus v ktorom bude volat tuto funkciu, a moze zacat malovat :)

Jo zarazil jsem se nad tím, protože jsme to nikdy ve škole nedělaly. Většinou děláme úlohy typu načti celá čísla, z intervalu nebo nechali vygenerovat a pak jsme většinou měli ověřit něco podmínkou.Zjistit součty, počty ,aritmetický průměr, vypočítat podle vzorců, cyklovat podle intervalu atd.Tohle chápu. Skoro nikdo z mojí třídy nevěděl o čem učitel mluví, když nám ukazoval vykreslení pomocí '*'. Tak se snažím doma na to přijít.

Protože programování není o tom, ze jsi neco delal nebo nedelal. Ve velke vetsine pripadu delas neco, co jsi jeste nedelal. Dulezite je vymyslet, jak to udelat - algoritmus - co vlastne by mel program delat (tohle jsi neudelal) a nasledne algoritmus prepsat do programovaciho jazyka.

Ty jsi jen pouzil vyhledavac, vzal kus nejakeho hotoveho kodu a resis tu jestli pouzit putchar() nebo printf() a vubec ti nevadi, ze nechapes, co vlastne kod, ktery jsi zkopiroval dela.

Načtěte tři celá čísla d , h , b a vypočtěte součet čísel od d do h bez čísel dělitelných číslem b. Ošetřete případ d<h. Vedel by mi s timhle nekdo pomoct poslat mi to udelane v programu C nebo C++ protoze ja to vubec nechapu...