Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Microserver HP Gen 7 migrace na HP Gen 8

Dobrý den,mám dotaz k microserveru HP gen7. Měl jsem na něm nainstalovaný xpenology. Disky jsem dal do nového microsereru Gen 8 provedl jsem migraci bohužel jsem po skončení zjistil, že jsem nejdříve měl provést zálohu nastavení tudíž se mi nezobrazují data které jsem tam měl. Je nějaká možnost jak to vše vrátit do původního stavu případně se dostat k datům která jsou na HDD. Disky jsou pravděpodobně RAID (SHR) je to přeci jenom cca 3 roky co jsem to instaloval.Děkuji za každou radu

Neviem aku radu chces dostat, ked si nedodal ziadne informacie.
Problemom je "asi", ze si mal disky v RAIDe (sw, ci ten fake raid?) a ze ti novy OS nevie teraz tie disky precitat.
Otazka este je, co si vojin Kefalin predstavuje pod pojmom migracia.
Vytiahol si disky zo stareho serveru a dal ich do noveho, ci ako? Slo o systemove disky, ci len datove?

Vytáhl jsem disky ze starého HP Gen 7 a vložil do HP Gen 8 systém je na těch diskách s datama. Jak jsem vložil rovnou mě to nabídlo, že mohu migrovat se zachováním dat. Vše proběhlo tak jak mělo s přihlášením které jsem používal už na starém serveru. Jenže ejhle data se mi tam nezobrazují musel bych připojit svazek ale obávám se, že přijdu o data. Když už jsem to takto podělal tak jsem zjistil, že jsem nejdříve měl udělat zálohu nastavení a to pak nahrát po té migraci a tím zpřístupnit veškeré nastavení a data.

Abych to lépe popsal. Na starém serveru jsem měl xpenology verze tuším 5.2 vyndal disky dal do nového tam jsem měl xpenology 6.0 nebo tak nějak. Nabídlo mi to migraci kde psalo, že data zůstanou. Vše proběhlo zcela normálně. Zobrazuje se v síti normálně se přihlásím ale nikde nemám ty sdílené složky co jsem měl na starém serveru. Tak jsem pročetl na synology, že jsem si měl zazálohovat kompletní nastavení je tam přímo nějaká kolonka kde se vytvoří soubor který se nahraje v nastavení v novém serveru a tím pádem se zpřístupní složky přesně tak jako na starém stroji. To jsem bohužel zjistil až pozdě. Proto hledám nějakou chytrou hlavu které s tím má zkušenosti a dostanu se k datům bez toho abych disky připojoval k pc a přes nějaké ubuntu montoval a vše kopíroval a zálohoval takto. Přeci jenom zrovna další dva disky po 4TB nemám.

v první řadě ti nejspíše o data zase tak nejde.. Jinak by ses k úložišti choval jinak.

V řadě druhé, stačí se kouknout do shellu, zda je správně namountovaný svazek a zda jsou na něm data. Pokud ano, doporučuju pomocí sftp zálohu a pak případně experimentovat s vytvářením shares.

O data mi samozřejmě jde proto se je snažím zachránit. Příště když něco takového budu dělat tak raději všechno dopředu projdu než něco udělám.
Udělat to tak od začátku tak tu nejsem a je všechno v pohodě. Prostě ponaučení pro příště.
Snad se mi to podaří nějak zachránit.

Pri kazdom upgrade sa VZDY robi zaloha. Ked nie casom na to doplatis, stalo sa to uz aj mne velakrat;o).
Xpenology bohuzial nepoznam, ale ako pisal tw, pozrel by som si disky v shelli, ak ich vidis tak mount a skusit precitat. Je totizto mozne, kedze ide o propietarny system, ze data neprecitas ani po vyjmuti diskov na inom systeme.