Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem IP kamera - zprovoznění

Zdravím,
hodlám si pořídit síťovou kameru, díky níž budu moci nepřetržitě sledovat prostor (pouze sledovat, žádné zabezpečení) s funkcí dvoucestného audia přes internet.
K tomuto účelu jsem si vybral kameru AirLive AirCam IP-200PHD.
Potřebuji kameru nainstalovat ještě tento týden, ale žádnou kameru jsem zatím neinstalovat, tudíž bych se chtěl zeptat, jak složité bude zprovoznění a co vše k tomu bude potřeba.
Jde mi především o to, jak zajistit streamování kamery na internet, abych mohl obraz kamery sledovat z druhého konce republiky.
Jediné, co jsem z anglického manuálu vyčetl (snad správně), je, že se kamera napájí a data přenášejí přes kabel RJ-45 zapojený do poe injektoru a přes něj do routeru.

Děkuji za odpovědi

Musíš v routeru nastavit to, aby IP kameře přidělil vždy stejnou IP adresu v rámci lokální sítě. Ty nechápeš, o co se jedná. Když budeš chtít přistupovat k IP kameře "z venku", tak nezadáváš IP adresu kamery ale routeru! Ten pak požadavek přesměruje na IP kameru ale pouze za předpokladu, že bude vědět, pod jakou IP adresou je kamera v LAN. Je možné (nebývá to nutné) že budeš muset povolit dokonce DMZ (demilitarizovaná zóna)v routeru protože forwarding portu nebude stačit.
Raději to přenech někomu kdo tomu alespoň trochu rozumí.