Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Porovnání s teplovodivou pastou a bez ní

Zdravím,
chtěl bych se zeptat, jestli někdo máte zkušenosti s těmito rozdíly výše uvedenými. Hledal jsem články na internetu, které by se zaměřovaly na toto téma ale žádné jsem nenašel. otázka zní máte někdo tabulku, která má tyto teploty před a po zapsané nebo neznáte nějaký článek? Děkuji.

Ptám se, protože mám do školy ročníkovou práci, kde bych to měl podle mě zmínit. Kdybych měl teplovodivou pastu, tak to, co píšete vy klidně udělám ale pastu nemám, tudíž jsem vložil dotaz na poradnu, kde jsou velmi ochotní lidé.. Vždy, když se zeptám, tak dostanu odpověď typu: Proč to chceš vědět? Na co ti to je?

Díky za info. Počítejte s tím, že to, co vám dole napsal kolega M-Pol, je pravda celé, ne jen poslední věta. Tedy: záleží na mnoha podmínkách a okolnostech a těch 8 stupňů lze považovat za jeden z výsledků, ale ne za univerzální odpověď na otázku "o kolik".

nějaký exot se najde vždycky:

"No toto, jsem snad jakýsi exot?"

Byla doba, kdy se hledaly/porovnávaly pasty, vazelíny, folie ........ a tím pádem bylo mnoho porovnání ohledně ideálu vyšlo, že pokud docílíme ideálního povrchu stykové plochy chladiče + pouzdra procesoru, tak není třeba nic matlat = nejlepší převod bude bude jen kov na kov
(jenže ani zrcadlo není ideálně hladké = bez kráterů při mnohonásobném zvětšení a proto pasta která "džuzny" vyplní)

Připomnělo mi to teleshoppingový blok, kde porovnávali, jak dlouho dokáže jezdit auto po vypuštění oleje s autem, po vypuštění nějakého jejich zázraku.
Smysluplnost takového zjištění bude jistě stejná, jako zjištění odpovědi na vaší otázku.

Nato není jednoznačná odpověď, záleží vždy na typu konkrétním chladiče, plná základna, přímý dotyk "trubek", dále na opracování základen (leštění ..........)
(když jsem si tím kdysi hrál tak rozdíl u CM chladiče s přímím dotykem byl okolo 8°C + bez pasty)

Třeba Ti k něčemu bude
http://pctuning.tyden.cz/hardware/skrine-zdroje-ch ladice/24061-velky-test-teplovodivych-past-vyplati -se-priplacet?start=9

http://pctuning.tyden.cz/hardware/skrine-zdroje-ch ladice/9826?start=3

notebook 30stupnu
http://www.lenovoblog.cz/2013/06/vymena-teplovodiv e-pasty-prepastovani.html

nejspíš stačá hledat...
Když si teplovodivou pastu koupíš a zkusíš test s ní a bez a zmíníš to v práci bude to hned líp vypadat.

Zázračným pastám se často přisuzuje i "zázračný" účinek. Test, který by uváděl teploty bez pasty by totiž mohl odhalit, že zázraky se nedějí. Pro korektní výsledky by právě test bez pasty měl byt považován za referenční.
Ale jak píše předešlý diskutér: nejlepší je styk kov-kov. Tím se myslí styk obou ploch bez mezer. Protože větší maléry způsobuje na př. šikmé uložení chladiče.

P.S.
Používám téměř neviditelnou vrstvu obyčejného silikonu bez znatelných karambolů s teplotami. Ony ty tlusté vrstvy "něčeho", co tam dávají výrobci, obvykle za nějaký čas ztuhnou jako žvýkačka. A teploty rostou a rostou...