

Porovnání s teplovodivou pastou a bez ní
Zdravím,
chtěl bych se zeptat, jestli někdo máte zkušenosti s těmito rozdíly výše uvedenými. Hledal jsem články na internetu, které by se zaměřovaly na toto téma ale žádné jsem nenašel. otázka zní máte někdo tabulku, která má tyto teploty před a po zapsané nebo neznáte nějaký článek? Děkuji.
Nato není jednoznačná odpověď, záleží vždy na typu konkrétním chladiče, plná základna, přímý dotyk "trubek", dále na opracování základen (leštění ..........)
(když jsem si tím kdysi hrál tak rozdíl u CM chladiče s přímím dotykem byl okolo 8°C + bez pasty)
Děkuji za radu.
Třeba Ti k něčemu bude
http://pctuning.tyden.cz/hardware/skrine-zdroje-ch ladice/24061-velky-test-teplovodivych-past-vyplati -se-priplacet?start=9
http://pctuning.tyden.cz/hardware/skrine-zdroje-ch ladice/9826?start=3
notebook 30stupnu
http://www.lenovoblog.cz/2013/06/vymena-teplovodiv e-pasty-prepastovani.html
nejspíš stačá hledat...
Když si teplovodivou pastu koupíš a zkusíš test s ní a bez a zmíníš to v práci bude to hned líp vypadat.
Zázračným pastám se často přisuzuje i "zázračný" účinek. Test, který by uváděl teploty bez pasty by totiž mohl odhalit, že zázraky se nedějí. Pro korektní výsledky by právě test bez pasty měl byt považován za referenční.
Ale jak píše předešlý diskutér: nejlepší je styk kov-kov. Tím se myslí styk obou ploch bez mezer. Protože větší maléry způsobuje na př. šikmé uložení chladiče.
P.S.
Používám téměř neviditelnou vrstvu obyčejného silikonu bez znatelných karambolů s teplotami. Ony ty tlusté vrstvy "něčeho", co tam dávají výrobci, obvykle za nějaký čas ztuhnou jako žvýkačka. A teploty rostou a rostou...