Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jedno Pc jako dve

Dobry den,
uvazuji o koupi vykonneho PC a zajimalo by me, zda je mozne nejakym zpusobem toto PC pouzivat, jako PC dve. Tim myslim, abych napojil dva monitory a dve klavesnice a dve mysi. Proste aby se toto PC chovalo jako dve a mohli jsme jej pouzivat dva uzivatele v stejne chvili na jine veci.
Predem dekuji
Petr

Ale jde to, a zdarma ( vcetne OS ) a ani na to nepotrebujes specialni kartu. Jedine, co potrebujes je mit dva ( podle poctu lidi ) graficke vystupy. Tady je to s kompletnim navodem:
smith.html
Na tohle wokna jeste dlouho mit nebudou :-D

ja predpokladam, ze tazatel se dotazoval prave z hlediska uspory penez. U dvou terminalu a licenci na Win 2003 server bych to jako usporu nevidel :-) nehlede k tomu, ze si na tom treba 3D hru stejne nezahraje ]:)

Licenční politiku jsem si dovolil v tomto případě neřešit, to je věc tazatele. Ukaž mi jiné řešení(*), kde mu na tento účel bude stačit licence jedna (v rovině legality, ne funkčnosti). O výkonu potřebném pro hraní 3D her nebyla řeč. Tak se na mě, prosím, nečerti, co předpokládáš ty, nemusí předpokládat někdo jiný. Vycházím z dotazu.

* na bázi Windows, Linux jsi již zmínil

edit: Ještě by mě zajímalo, proč máš pocit, že potřebuješ zrovna Win 2003 server?

Supported Operating Systems

Microsoft:
Windows XP Professional and Media Center Edition 2005
Windows Server 2003, Small Business Server 2003

Linux:
several variants (refer to Support section of Website for latest supported revisions of Linux)

edit2: Žil jsem v přesvědčení, že poradna funguje dle hesla "víc hlav víc ví". Alternativy se tu předkládají z toho důvodu, aby si tazatel mohl vybrat jemu nejbližší řešení. A ne proto, aby se rádci mezi sebou dohadovali, čí řešení je to lepší.

Dobra, vidim ze mas informaci kterou jsem ja nemel. Zrejme to bude mit nejake vlastni komponenty do systemu, protoze na klasicke windows XP snad nemuze byt pripojeno vice uzivatelu najednou, nemylim-li se. Z tohoto duvodu jsem zminoval licenci 2003 serveru