Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace Windows 10 z Linuxu

Ahoj,
Měl bych dotaz. Vždy jsem měl na PC windows 10, bohužel kvůli mé chybě jsem o něj přišel. Teď tam mám Linux, ale chtěl bych zpět přejít na windows. CD mám, bohužel, co nemám je dostatek místa v úložišti. Nevíte, jak ho přidat?? :)
Také tu je druhý problém, že nevím jak spustit tu instalaci na CD, protože linux toto nepodporuje. Díky moc za odpovědi

[mod]Když zakládám nový dotaz, vyskočí na mě tohle:

Pište výstižně předmět. Napište přesně, čeho se dotaz týká. Předměty typu "Pomozte plz" nebo "Dotaz" nejsou příliš vhodné, protože nic neříkají o vašem problému a těžko pak můžete očekávat včasnou odpověď.

Změna předmětu, původně: Prosím o pomoc
Změna kategorie, původně: Software (L-Core)[/mod]

1. Odstrániť všetky "partition" vytvorené na disku
2. Preformátovať disk na formát NTFS
3. Vložiť inštalačné CD do mechaniky.
4. Reštartovať počítač
5. Inštalácia Windows 10 sa spustí automatický
6. Riadiť sa pokynmi zobrazovanými počas inštalácie Windows 10

Operační systém se neinstaluje z jiného operačního systému. OS se instaluje po nabootování z CD/DVD/Floppy/Flash... po startu počítače.

- Strč do PC instalační CD a restartuj počítač.
- Zmáčkni klávesu pro výběr bootovacího zařízení (To najdeš v manuálu k desce - typicky F8, F11, Tab, F12...)
- Vyber ze seznamu CD mechaniku, ve které je instalačka a dej Enter.
- Měl by se zapnout instalační průvodce. Celý disk naformátuj na NTFS (pokud necháš Ext z Linuxu, tak to nepřečteš) - přijdeš o všechna data na disku, proto si to zazálohuj někam stranou.
- Pokud chceš, vytvoř oddíly (Doporučuji C 1/3 disku a D 2/3 - až zase pokazíš systém, smažeš jenom C a D zůstane)
- Nainstaluj Windows
- Ihned (!) po nainstalování vlož CD přiložené k desce/PC a nainstaluj ovladače k Chipsetu (důležité). Potom vlož CD ke grafice a nainstaluj ovladač grafiky.
Ovladače se dají stáhnout i z webu výrobce (dokonce to je lepší), ale musíš trefit ty správné.