Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nejde spustit pc , monitor nereaguje.

Ahojte, prosím poradte mi s pocitacem ktery nejde spustit.
¨Vetrak na zdroji jede, na procesoru jede, disk jede. Monitor se vubec nerozsvítí, graficka karta v poradku.Monitor funkcni na jinem PC. Disk chvilku hrabe a pak dal nic se nedeje. Reset CMOS -zadna zmena. Zadne pipani desky jako pri eroru. Vyndal jsem RAM a Baterii. Naprosto stejny start a pak nic. Vse se toci ale PC nejde vypnout, monitor cerny.
Co by to mohlo byt ? Deska nebo baterie?
deska MSI P4MAM, winxp
Tak jestli mate nejaky tip tak prosim poradte.
Díky

Tvoje znalosti o zdrojích jsou stejně neobratné, jako tvoje vyjadřování ("Změřil bych Volty ze zdroje" - z toho by dostal jeden vyrážku). Změřit napětí v drtivé většině případů nepomůže, protože neodhalí nejčastější závadu zdrojů - velké zvlnění výstupního napětí způsobené ztrátou kapacity filtračních kondenzátorů (známé jako nafouknutí).
Kolega může prohlédnout desku, jestli nejsou (byť jen trošku) nafouknuté kondenzátory, zbytek se ale dá vyzkoušet buď v jiném stroji, nebo výměnou za jiný díl. Bohužel, jinak to těžko půjde.

to že je na desce +5 a +12v a točí se větrák neznamená nic
-stačí špatný kontakt ram (vyndat modul, pro jistotu ogumovat kontakty do lesku, dát zpět)
-špatně zaražená grafika ve slotu
-teoreticky i prohnutý board v levné blbě udělané skříni může někde způsobit špatný kontakt (zkusit rozjet board s grafikou na stole)
-vadný signál reset ze zdroje (vyzkoušet board s jiným zdrojem)

pípák na desce by měl při normálním startu aspoň jednou pípnout - jinak to nebootuje něco máš mrtvé
přeměřovat napětí na vývodech smd švábů radši nedoporučuju, to už spíš servis.