Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ztratil jsem mobilní telefon

Dobrý den, mám dotaz co dělat při ztrátě telefonu, zkouším na něho volat a telefon je nedostupný, dá se při takovém případě zjistit polohu toho telefonu, nebo jaké kroky by jste doporučili, při ztrátě telefonu. Děkuji.

• Voilá, i pres jimou SIM 1000x přeinstalované EMAI je stále přitomen, tak jak poznávací značka u auta.
• Ono jde/šla, koupit taková krabička, která umožnila přejet cely OS i tuším boot-loaderem, jinak pochybuji o jeho možnosti změny.

Takže mám zajít na policii, ale já nemůžu říct na 100%, že došlo k odcizení. I když mobil byl nabitý a vypnout se jen tak nemohl, takže z největší pravděpodobností ho někdo ukradl. Mám teda zkusit tu policii aby zkusili zjistit pozici toho telefonu? nebo co myslíte ?

Klidně, ale výsledek bude 0

• Nejde jen o telefon, nahlásit bych ho nahlásil i kvuli tomu, že s tím telefonem muže někdo provést trestnou činost, pak se te policie zeptá "a proč jste krádež nenahlásil", myslím že odpovědi typu "protože mi to poradil JezekHIFI" zajímat nebude :-)
• Osobně mám telefon proti krádeži pojištěný, tak bych určitě ma policii šel, tak jak bych hned nechal zablokovat pres operátora SIM a EMAI.

Taky mam zkusenost, ze kdyz se ukradl mobil ve skole, tak policie vinika dopadla. A to byl jeste hloupej mobil...ikdyz tehdy docela drahej, slo o trestny cin. Tehdy dokonce opravdu vyslechli zaky, kteri se kolem toho motali. Tvrdit automaticky, ze to nikoho nezajima a ze policie nic ani delat nebude, je jen hloupe krivdeni policie. ne vzdy to je viditelne pravda. Ale na druhou stranu, kdyz maji hodne vetsich cinu, pak se to odlozi. Je to asi i o tom.

Ja si proste nemuzu pomoci, ale me zkusenosti s policii obecne jsou spise lepsi, nez horsi. Vetsina stejne jen vedet tyhle tlachy v ramci jisteho stereotypu, nez ze zkusenosti a jeden odrenej lak na tom nic nezmeni :)

Ten ident.kod IMEI funguje.Jsem koupil už asi před 15ti lety mobil v bazaru"který byl kradenej-což jsem nevěděl" a asi za dva dny u mě zvonily cajti ohledně onoho mobilu.Naštěstí jsem měl účtenku z bazaru a i přesto jsem byl na výslechu jestli s tím nemám něco společného.Tel.mi samozřejmě zabavili a asi za půl roku jsem dostal dopis že dopadly asi 16 letýho pachatele jestli se připojim k žalobě,páč okradl vícero lidí.To opravdu nemělo cenu :-)

PS:ten telefon byl nákej véčkovej Sony už nevím.Cena noveho v té době asi 5tisíc,koupeno v bazaru asi za 1500,-

:-D Jsem sice zamrznul v pubertě,ale špatně jsi mě odhadnul...jsem již důchodce.

PS:Jasně trocha gramatiky a spisovné češtiny neuškodí,ale v PC diskusi bych to zas tolik nehrotil,nehledě na to že tu občas někdo napíše příspěvek,který se s vypětím všech sil nedá ani přečíst...když příspěvek přečtu,tak neřešim zbytečnosti tohoto typu:tak jak pedrosso...nebo jsem v poradně gramatiky??? :-?

V diskuzi se míchá několik věcí dohromady, které mohou, ale nemusí mít vliv na to, jestli ten telefon najdeš nebo ne.

Obecně a hodně zjednodušeně se má věc tak, že každý GSM telefon má IMEI, kterým se registruje do sítě a SIM s telefonním číslem, přes kterou v té síti komunikuje. Operátor má k dispozici několikaměsíční (několikaleté?) podrobné logy, z jakého telefonu/IMEI a SIM/čísla se kdy a kam volalo i skoro přesnou polohu volajícího v desítkách až stovkách metrů, max. pár km.

Při troše dobré vůle lze nejenom zjistit, kde se telefon momentálně nachází, ale i polohu všech lidí, kteří za poledních pár měsíců použili daný telefon s jinou SIM a nyní tu SIM používají v jiném telefonu, prostě lze dohledat všechny členy postupnosti IMEI1+SIM1 - IMEI1+SIM2 - IMEI2-SIM2 atd. Samozřejmě za předpokladu, že jsou dané telefony i SIM aktivní, což platí i v daném případě (i když ne úplně bez výjimky!). V praxi se při ztracení nebo běžné krádeži telefonu tím nikdo zabývat nebude, něco jiného je loupež s těžkými následky nebo smrtí, popřípadě krádež většího rozsahu, nemluvě o podezření z terorizmu nebo vyhrůžce bombou!

Chytrý telefon s OS, např. Androidem nebo iOS lze jednoduše najít i s jinou SIM přes různé programy a funkce OS. Ve tvém případě je nejjednodušší použít "Správce zařízení Android" https://www.google.com/android/devicemanager?hl=cs na Google Play: store . Po přihlášení tam (možná) uvidíš, kde se Tvůj telefon nachází nebo naposled nacházel, tudíž to funguje, i když telefon již není aktivní. Má to nějaké mouchy, občas to zařízení s Androidem moc lokalizovat nedokáže, ale když jsem to nyní zkoušel, tak mi to nalezlo jak mobil, tak i tablet s přesností cca 18-25 m!

Pak má ještě část výrobců vlastní lokalizační systémy, např. Apple, Samsung, Miui a pod. nebo lokalizační funkce nabízí nějaký bezpečnostní, či sledovací SW, např. AVG, Avira, Cerberus, Android Lost (http://www.svetandroida.cz/svet-androida-doporucuj e-201408).