Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký kabel - jednosměrnost

Ahoj, potřebuju kabel od desktopu (výstupy DVI a VGA) k monitoru Dell U2415 (HDMI, D-port) - viz https://www.alza.cz/24-dell-u2415-ultrasharp-d2220 796.htm?o=1 . V popiscích některých kabelů je zmíněná jednosměrnost a tak nevím, jakou kombinaci vybrat (jestli DVI->HDMI nebo DVI->D-port) a jaký konkrétní kabel. Jde mi jen o přenos obrazu, zvuk není potřeba. Můžete prosím poradit jaký kabel třeba z Alzy?
Díky moc

Tak mě vysvětli, proč mě kabel DVI-HDMI doma nefunguje, at ho připojím k čemu koli, a furt nic. Když propojím DVI-DVI, nebo HDMI-HDMI, DVI-dsub. Vše funguje, až na ten kabel DVI-HDMI. Už jsem tady psal který.

A navíc tazatel připojuje 1920x1200 monitor k staré šunce, protože každá grafika na trhu má HDMI.

Edit dodám, že jsem přes něj zahlédl post, nic víc.

Tak ted jsem vyhrabal redukci HDMI-DVI+ kabel DVI-DVI a fungule. A obráceně taktéž. Takže asi ano, u kabelu DVI-HDMI se jedná o vadu. Jinak ta redukce je dodaná k mé předchozí grafice (GTX 275). Takže pro tazatele, ano kup redukci DVI-HDMI (HDMI samice), ale ZNAČKOVOU!! A k tomu kabel HDMI-HDMI.

https://www.alza.cz/roline-hdmi-af-dvi-d-m-d222179 5.htm?catid=18849602

https://www.alza.cz/alzapremiumcord-gold-hdmi-high -speed-propojovaci-1m-d2923839.htm?catid=18852098

kabel od desktopu (výstupy DVI a VGA) k monitoru Dell U2415 (HDMI, D-port)

špatný nápad, to nefunguje. bez problému jde jen dp -> hdmi.
1) koupis sis blbý monitor. ostatně kupovat monitor s jediným vstupem je blbý nápad vždy.
2) nebo potřebuješ grafiku s výstupem dp - aha, špatně, neumím číst.

redukce DVI-HDMI obvykle nefunguje. Moje zkušenost. Takže jedině DVI-DP,

takové hlouposti raději nečti.
když si někdo koupí redukci za 70kč a nefunkčnost vydává za svou celoživotní zkušenost, vypadá jako osel.

edit:

Dell U2415 (HDMI, D-port)

to hdmi jsem přehlíd: takže potřebuješ funkční redukci dvi-hdmi.
viz i ježurova zkušenost, ne každý kus musí fungovat. ale jde to.