Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem sekani hdd

zdravím všechny
potřebuji poradit,co způsobuje sekání hdd????problém nastane když začnu cokoliv stahovat nebo instalovat,kopírovat atd. poraďte prosím dekuji

Nikdo z náš asi nemá peníze na zbytečný rozhazování, ale v případě disku se vyplatí být zdravě paranoidní. Pokud začne zadrhávat, bručet, pískat, zastavovat se, prostě cokoli neobvyklýho, pak to znamená jedno - nedá se mu věřit.

Takovej disk klidně může jet několik týdnů/měsíců, ale taky se může zničit během následujících pěti minut. Zvaž, co s tím uděláš.

Pavel

Jedna z možností je krátkodobá ztráta kontaktu buď v napájecí konektoru disku, nebo mezi destičkou jeho elektroniky a tělesem mechaniky (obě příčiny mají zcela obdobné příznaky a nedají se jen tak, jednoduše, od sebe rozeznat). V tom případě napružení kontaktů závadu odstraní.