Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní PC

Čau, chtěl bych se vás zeptat na názor na HERNÍ PC. Můj požadavek je max 30 000 Kč a líbí se mi: https://www.alza.cz/dell-xps-8700-d3026449.htm?cat id=18848818
Co si o tom myslíte? Zaskočilo mě, že to má procesor I7, 16 gb ram a 4 gb grafiku protože v této cenové kategorii má většina PC 8 gb ram a 2 gb grafiku.. Tak bych nerad naletěl, protože se v PC moc nevyznám. Další věc, kterou chci, aby ten pc splňoval je ta, abych časem mohl vyměnit komponenty za lepší.. například koupit lepší procesor, atd... Za každý názor nebo radu budu rád. Popřípadě za doporučení jiného a výkonnějšího PC do 30 000 Kč.
Změna předmětu, původně: David (JaFi)

Další týpek čo skočil na "marketingový tach" typu dáme tam 8GB grafiku typu DDR2 a prenosovou rychlostou bajt za rok, ale uvedieme len náov a kapacitu pamäte u grafiky a bum všetci okamžite nakupuju. (lebo pomalé 4GB pamäte sú lacnejšie ako rýchle 2GB GDDR5)
Nene, tá grafika je kancl šmejd, (snad ani do kancl bych ju nedal). za 30K jde postavať neco už na R9 380 + I7 a 8GB RAM, s kvalitným zdrojem aj s SSD
ja bych psotaval neco taketo:

Case: cooler master force 500
Zdroj: Seasonic S12II 520/620W
MB: MSI H97 PC mate
CPU: I5 alebo I7 (alebo xeon)
Chladič: SilentiumPC v3 HE1224
RAM: 8GB DDR3
SSD: Crucial MX200 256GB
HDD: WD blue 1TB
Graf.: MSI R9 380 a lepší (možno vyjde aj R9 390X)
CD/DVD mechanika: Samsung 224

nebo neco podobneho len tak z hlavy ani som nepozeral cenu ani nic. ale isto neco takove vyjde v tej cene

To bych ale musel umět ten PC složit, nainstalovat OS + ovladače tak, aby to vše fungovalo jak má.. Mohl by mi někdo doporučit (nejlépe z alza.cz) PC sestavu na hraní her do 30 000? Nutně to nemusí být z Alzy, ale mám tam moc dobré zkušenosti s reklamacemi apod... Koukal jsem na: https://www.alza.cz/msi-nightblade-mi-014eu-cerny- d2924835.htm

Děkuji za odpovědi a budu rád za každou radu, jen bych si ten PC nerad stavěl sám.

Ale ak si klidne zobere, však je to jeho volba, on sa pak zbadá ked mu bude sekať aj taká obyčajná hra čo utiahne aj PC za 15 tisíc v pohode čo zvykne navrhnuť M-pol. Možno že herní PC on myslí neco na čom by si zahrál maria, kartičky, nebo agar.io?

Já věřím, že to si PC složit sám vyjde opravdu lépe, možná bych se toho ani nebál, ale berte to z mojí pozice. žádne zkušenosti s tím nemám, vůbec nevidím rozdíl v procesorech, zdrojích atd... Proto jsem rád, za vaše návrhy, ale ani nevím, kdo mi na to opovídá. Teď si to nechám podle Vás poskládat a zjistím, že je něco špatně.
Proto se už od začátku ptám, jaký by jste mi doporučili už sestavený a předinstalovaný PC k hraní nových her. Nechápu jak může být takový rozdíl ve kvalitě už předem složeného PC za 25 000 a sestaveného počítač ve stejné ceně. Napadá mě jen ta krabice na PC. Když koukám na doporučené požadavky nových her, příjde mi, že to ten PC http://www.czc.cz/lynx-grunex-progamer-2016/187426 /produkt má.

Možná nechápeš, ale ten rozdíl tam rozhodně je. Minimálně tam zbytečně platíš za značku. A tyhle značkové počítače jsou pak i obtížněji upgradovatelné, což byl ostatně jeden z tvých požadavků. Ano, ten Lynx už se za herní označit dá (narozdíl od Dellu z dotazu), což ale nic nemění na tom, že se za tu cenu dá postavit i lepší.

http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-74 5-OEM-vs-AMD-R9-390/2638vs3481

Tady se muzes treba kouknout orientacne na rozdil ve vykonu grafik toho tveho uplne privniho "herniho" pocitace s prvni sestavou od jezka (cenove stejne) - a grafika je na hernim pocitaci to nejdulezitejsi. Pokud tak dychtis po predrazenem predslozenem maglajzu z buhviceho, ceho ma "vyrobce" zrovna plne sklady protoze to nikdo nechce, tak si posluz. Pokud si to nechas poskladat, budes to mit bud lepsi, nebo levnejsi.

Teď si to nechám podle Vás poskládat a zjistím, že je něco špatně.

a co by malo byť špatne? často sú práve špatne značkové složeniny,... napr kto by chcel mať zapojený SSD v štvrtom porte SATA III a mechaniku v prvom? kto by chcel mať Ramky snad uplne random v slotoch, ani samotny vyber komponentov, ked sú schopný za herné označiť 745 tak pak už musí být každému jasne že špatne je práve značková složenina, zdroje často v značkových složeninách sú zlepenky ktoré majú aj kratšiu životnosť aj v záťažiach spôsobuju problémi namiesto seasonicu 620W ktorý ze 100 kusov po 4 rokoch fungovali 99, namiesto u typických zdrojoch v značkových zloženinách ktoré den po záruke podpália barák. A nekomentuju hlavne ten výkon ktorý je často... mno značková složenina zapem GTA SA a mám 5 FPS na minimalne, a kupim komponenty složím a mám za rovnakú cenu GTA V na stredné detaily s 50 FPS. čo ti prijde lepší? jedine čo bych možno na ježkovom návrhu vytknul je že chladič by tam mohl bejt silentiumPC a SSD MX200 (i kdy by to možno stálo o tisícku viac) a taky by stačil 620W zdroj než 650W géčkový.

na R9 390 stačí S12II 620W, to som si istej, aj M-pol to už 2x psal v niekolkých vláknach, chladič nieje vyprodaný, len namiesto SilentiumPC fera 2 HE1224 je SilentiumPC fera 3 HE1224. A aj novšia verzia toho istého chladiče je rovnako kvalitná, vlastne takmer totožná len sú tam drobné úpravy ale nijak niesú horšie od staršej verzie. SSD áno aj BX je hodne dobrá, ale když nekto chce PC za 30 tisíc tak rozdiel tri stovky je asi strašne malý tak už sa isto oplatí lepší MX, ale jináč ok, a myslím že tvuj návrh je v hodnotený od 0 do 10, když zoberu M-polov je 10, tak tvoj 9 a značkové sloeniny 0.

To je proti Fractal nic moc, konec koncu tomu odpovídá cena. Ta variabilita je nepřekonaná. Bavím se o vnitřku, který se dá přesouvat jak chceš (sloty na hdd). Viz obrázky. Jedinej problém je výška bedny a hmotnost. I když železo neco váží..

Dodám tahle skřín je řešení navždy, vleze se do toho 48 cm dlouhá grafika (bez horního koše hdd) s ním je i tak dost místa na opravdu dlouhou grafiku, dokonalý kable "menežment" a dostatek slotu na hdd včetně ssd, nebo 2.5 hdd (dají se namontovat bud na bok skříně, nebo rovnou do šachty) a hlavně možnost cestovat s šachtami na hdd.

Viete čo nejvíc nepochopím,... prijdete sem, napíšete "chcel by som si kupiť herni pc do 30 tisíc, o pc ale vôbec nič neviem" následne sem niekto vám dá návrh na ktorom sa zhodnú asi tak piati ludia, vätšina z nich majú dokonce aj "titul radce" a vy pak jeho návrh odmietnete a začnete sem psát jako kdyby ste o PC vedeli vše (aj ked jak ste psali neviete) a začnete sem postovať nesmysli a "nutit nás" abysme povedali že je to suprové,... mi vás nenútime kúpiť si zloženinu, iba sme vám dali návrh, povedali dôvody prečo je lepšia a dôvody prečo je horší váš návrh, a vy aj tak nasilu len chcete svoje a pritom plácate nesmyselné oddôvodnenia,... prosím, mne je to jedno, klidne si kupte hore ten dell čo ste postnuli ako prvý, možno potom pochopíte, a predsa z chýb sa človek učí, a ked zistíte že PC za 30 tisíc ktorý máte vám bude sekať, blbnúť, a vy budete nerváčiť, pričom nejaký kamoš bude mať PC za 15K ktorý si nechal rozumne poradiť a pojde mu vše plynule a v poho možno potom pochopíte... a zistíte že "ked hovno viem, tak si nechám poradiť od iných a neskúšam to robiť ja, v tomto konkrétnom prípade navrhnuť teda vybrať si sestavu.

neni blbosť len v jednom prípade, ak ste firma ktorá má partnerstvo a licence atd atd a nejaký "vztach" k firme vyrabajuce dane PC,... často tedy pre firmy je vhodnejšie kúpiť už značkovú složeninu když máš to za polovičnú cenu než se bežne predáva a máš nejakú "istotku", ale okrem kancl pre firmy je akákolvek značková složenina pre zákazníka neco jako koupiť trabant s nápisom na kapote ktorá len preto že má tne nápis tak stojí viac ako akékolvek jiné auto.

Opravdu si nech říct a nekupuj ty značkové složeniny z internetu jako od Lynx, HP apod. Opravdu se to nevyplatí poměrem výkon/cena/KVALITA(!).

"Seskládaný" PC je prostě mnohem lepší. A když to koupíš na CZC.cz a zaškrtneš, že to chceš seskládat, přijde ti normálně plně funkční počítač, který zapneš, nainstaluješ hry a hraješ. Je to ÚPLNĚ to samé jako ty značkové sestavy. Výhoda je také to, že se v tom PC můžeš případně hrabat. Tím bys u značkových sestav porušil záruku, u seskládaných PC nikoliv. Tam je záruka na každý kompenent zvlášť. U některých to může být i na delší dobu než 2 roky.

Tady sestava od M-Pola, který je zde považován za nejlepšího "navrhovatele" sestav. Popřípadě kdybys počkal ještě pár měsíců, vyjdou na trh nové a lepší grafické karty. Je to na tobě.
https://www.alfa.cz/basket.php?items=_0TUP011WQQ01 1HIW01303B012MU70133OS012MZQ0134H1010YB8012MYM011O 1X0134WM01

presne presne táto sestava ježku, vidíš sám jak M-pol navrhuje, inak skutočne M-pol v CZ/SK je jeden z tých úplne najlepších návrhovatelov PC, a na poradne absolutne nejlepší... (poklona - moje proslovi proste žasnu) :D

znám,... proto som napísal že úplne najlepší. A viem že aj on nemá úplne nejlepší sestavy ale rozhodne viac než dobré.
jo a znám aj také "poradničky level pre psa" aneb zive.sk vhodne na navrhovanie kadibud aka sprch hoven :D

Windows, který se dá zadarmo stáhnout.

a zadarmo aktivovat bez licence na předchozí systém? mrchosoft něco změnil?

tazatel psal, že je totální bfu, že si neumí nainstalovat ovladače. kam by mu je asi prodejce nainstaloval - bez systému?
i ty hnoje, které sem tazatel dává, jsou s windows - a má to logiku. dostane to komplet nainstalované, udělá si někam záložní image a když si to rozdrbe, jednoduše to obnoví do funkčního stavu.

To vskutku není herní sestava která by uspokojila hráče, nýbrž pracovní stroj vhodný spíše na nějaké jednoduší grafické aplikace, foto ........
nV 745 4GB je OEM karta která se ani běžně neprodává a herní výkon je mizerný.
(jestliže toto zařadí prodejce do herních sestav, tak je to podvodník nebo naprosto neznalý diletant)
Poznámka:
Čtvrté generace i5-7-Xeon HR už asi nemají cenu osazovat do výkoných dražších sestav, ne kvůli výkonu, ale hlavně z důvodu, že pomalu budou končit základní desky s. LGA1150 = pokud se deska posere, tak bude problém koupit jinou a výkonný procesor bude k ničemu.
A opět postaru, místo věcného zdůvodnění/vysvětlení proč takto ne + nějakých kompletních vyhovujících návrhů a vysvětlení, že skládaná sestava je to samé většinou lepší nežli značkové, zase dohadovačky, napadání ...... prostě chaos.

Nechtěl jsem nikoho urazit, nevím ani jak funguje poradna.net. Až teď jsem si všiml, že někdo je označen jako rádce apod.... Jsem v tomhle odvětví opravdu úplnej lajk.
Proto se omlouvám, jestli jsem někoho urazil....
Už je mi celkem jasné, že složit si PC sám vyjde výhodněji. Můžu Vás ještě tedy poprosit o jeden návrh v CZC? drobet jsem přemýšlel nad cenou a byl bych rád, kdyby to vyšlo do 27 000 kč i s předinstalovaným windowsem (nejlépe 10) Prostě aby mi to přišlo a já mohl zapnout PC bez nějakých složitějších instalací. Na tom P|C bych si rád zahrál nové hry na vysoké detaily.

Popřípadě existuje někdo, kdo skládá PC podle požadavků? Rád bych to i s někým kdo se vyzná prokonzultoval. Líbí se mi, že to CZC nabízí zdarma, ale prostě potřebuju vědět co do toho PC dát za komponenty atd... Nemám problém za složení PC zaplatit.