Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pauzy v chodu programů při používání Windows 10

Dobrý den.
Mám čistou instalaci Windows 10 Pro 64bit build 1511. Předtím jsem provozoval W7 Pro a přes update jsem se dostal na W10 Pro a po prověření jak to funguje jsem po cca měsíci provedl čistou instalaci. Počítač je postavený na ASUS P7P55D-E s Intel Core i5-750 2,66GHz, SSD Intel 320 a grafika je GeForce GTX 750 Ti.

Po instalaci se postupně stáhla hromada dalších aktualizací a asi 3 měsíce to v tomto stavu používám. Podotýkám, když něco funguje, tak do toho nerýpu. Nestahuji kraviny, nepoužívám warez ani nelezu na xxx stránky. Z her hraju jen Spider Solitaire z Win7 Games For Windows 8, na víc není čas ani nálada. Když to projedu MBAM a adwcleaner, tak je to čisté.

Problém je v tom, že poslední dobou si v různých programech dají W10 čas od času pauzu od 1 do cca 5 sec. Projevuje se to třeba při rolování myší ve FF, při spouštění programů, kdy někdy program naběhne hned, jindy si dá pauzu a nějakou dobu se nic neděje, při vysypávání koše taky tak. Nejvíc mě to ale štve v Lightroom, kdy táhnu myší a ta si dá taky na chvilku pauzu.

Přiznám se, že se mi nová instalace dělat nechce protože než to všechno zpátky nastrkám, tak uběhne dost času. Proto bych se chtěl zeptat, jestli je naděje, že po vydání nového sestavení se toto může ztratit a nebo raději na to nečekat a holt ten čas tomu věnovat.

Díky.

že po vydání nového sestavení se toto může ztratit a nebo raději na to nečekat a holt ten čas tomu věnovat

no u W10 je to tak že dalšie prekvapko zavisi ako sa vyspí nadella:-D a uzna čo je pre teba vhodne a to ti podhodi formou novej KB xxxxxxx je to marny boj (možeš tak maximalne nasilu vypnut update)

Ano, jsou tam 4 disky. Operační systém je na SSD a ten by se snad uspávat neměl. Předpokládám ale, že i případné probuzení disků by se nemělo projevit cca 5 sec pauzou než se objeví místní menu když kliknu pravou myší na ikonu koše. To ale neplatí vždy. Někdy je odezva okamžitá.

Dík ale za tip, prověřím to. Do možnosti napájení jsem se nedíval.

Máš naprosto identické osazení jako já. SSD + 4x 1TB. Pokud jsem měl systém na HDD tak to buď nedělalo,nebo jsem si toho nevšiml. On se neuspává SSD,ale ty ostatní. Možná občas systém prostě čeká až se uspané disky roztočí,samozřejmě je to divné,ale ty pauzy mám také.

Pretoze asi ked kliknete na cosi (napr. pravym na plochu) tak si to chce nacitat nejake polozky v tom podmenu a tam mozu byt hooky na aplikace (nejaka polozka nejakej ap.) ktora si chce osahat vsetky disky. Rozmyslajte ze co ste nainstalovali za aplikaciu predtym jak to zacalo robit a zruste v nej polozku v podmenu pravy klik (shell extension)

No asi tak nějak,ale to vyhledání by bylo tak na několik let. Zástupci na ploše jsou ze všech disků. Zkusím ještě na jiný SSD nainstalovat W7 jestli to bude dělat taky,nebo ne.Někdy to čeká i při kliknutí na prohlížeč.

Tak jsem měl skutečně nastaveno uspání disků po 20 minutách. Zrušil jsem to a uvidím, jak se to bude chovat. Za hodinu od změny se pauza zatím neobjevila. Uvidím co dál.

Jinak disky mám:
Intel SSD320 120 GB (6000 hodin)
WD AAKS 500 GB 7200ot (13500 hod)
WD GREEN EARS 1,5TB 5400ot (9700 hod)
WD Red 3TB 5400ot (500 hod)

A díval ses do "Možnosti napájení", zda Windows v sekci HDD nenastavily nějaký podivný úsporný režim?

P.S.
To máš obyčejný domácí počítač, který je vyzbrojený čtyřmi 1TB disky? Nebo děláš s profesionálními aplikacemi...