Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Externí disk nevidím v Tento počítač

Zdravím, dnes jsem koupil nový externí pevný disk, HDD, 2.5" WD Elements Portable 750GB. Po připojení k NB (Win XP)se disk rozsvítí, slyším že se točí, ale v Tento počítač se nezobrazí. Ve Správce zařízení ho vidím a ve Správa počítače také. Nemá ale písmenko a nejsem schopen mu nějaké přiřadit. Když na něj kliknu pravým je aktivní pouze nabídka Nápověda, ostatní šedivé. Hledal jsem na netu a nenašel, mohl by mi někdo poradit zde?

Díky, to je zřejmě správně, jenom pravým tlačítkem nešlo nic udělat, nabídka nebyla aktivní. Disk byl od začátku v NTFS.
Již to mám vyřešeno, opravdu disk nebyl vidět jen ve Win XP, ve vyšších Win ano. Vyřešil to člověk znalý, jakýmsi nástrojem ve Windows, přes příkazový řádek. Díky všem za ochotu pomoci.