Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pc nefunguje pouze s jedním diskem

Zdravím, mám problém na pc jsem měl XPčka. Vložil jsem druhý disk a z XPček jsem na něj nainstaloval sedmičky. no ale po odejmutí disku s XPčkama mi sedmičky nejdou pc nenabootuje z toho disku se sedmičkama ani XPčkama. Taky mám jako systémový disk D a C nejde naformátovat, píše se, že je používán. Co s tím? Díky za jakoukoli radu.

A proč by ho měl hledat? V této fázi máš nabootovat z instalačního média, ne z nového disku - ten není na bootování připraven.
A dodatečně mě napadlo, že možná přehlížíš výzvu ke stlačení libovolné klávesy (tím dáváš najevo, že se má pokračovat z DVD), takže se začne bootovat z disku.

Jenom dodám, že na původním XP disku jsou nyní některé bootovací soubory a proto tě k němu systém nepustí.Je třeba odpojit starý disk, ten nový v BIOSu nastavit jako bootovací a nabootovat z instalačního média (jakoby zahájit novou instalaci operačního systému). Tam se přes Opravit tento počítač se dostaneš do Příkazový řádek. V něm zadej tyto příkazy:
bootrec /fixmbr
bootrec /fixboot

Po restartu by to mohlo startovat do Win7. Pokud ne, musíš instalovat znovu (s formátem již nainstalovaných Win7).
A jak velmi správně naznačil kolega MM.. : Jenom IT trdlo instaluje z běžícíhho operačního systému.

jenže z instalačního media nelze bootovat chvíli načítá dvd a pak přeskočí na hdd. proto jsem instaloval system za běhu. Jinak normálně v biosu nastaveno na první pozici cdrom a na druhé hdd-0. Jakoby se snaží přečíst dvd ale nepřečte tak jde dál ale za běhu ho přečte.

1) nevypalujeme na média z kauflandu a 2) zásadně nevypalujeme maximální rychlostí, protože pak to po sobě nepřečteme.
3) že nějaká mechanika dokáže přečíst obsah dvd pod windows, ještě neznamená, že ho dokáže rozeznat při bootování, kdy se dvd teprve roztáčí - a pak místo nečitelného dvd nepřepne na disk.

proto píšu o spolehlivé mechanice a o tom, že i u vypalování se musí trochu myslet.