Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Přesunutí "User" na disk D

Dobrý den,

Poprosil bych jednoduchou radu, jak přesunout ze složky USER konkrétně složku ,,názvu vašeho počítače", třeba ,,Pavel" na disk D. Obsahuje vlastně všechno, co bych chtěl místo disku C, který je zaplňován aktualizacemi, systémem a softwarem, takové věci, jako data chci mít na disku D. Dříve jsem to tak měl, viz. příloha!

Vím, že lze normálně u jednotlivých položek dát vlastnosti -> umístění -> a vybrat cílovou složku či úložiště. Takto to chci udělat, ale s kompletní složkou uživatele počítače v USER, tedy s tím ,,Pavel", v mém případě, logicky ,,David".

Jak to, prosím udělat? Aby cílová složka ,,David" byla zkrátka disk D, na obrázku, který přikládám je cesta jiná, ale to je jen screen z předchozího případu,...
Zkrátka cílové úložiště třeba disk D -> data -> David! Nezáleží, v jaké složce bude to ,,David", to už je moje záležitost, kam si to dám, hlavní je to nějakým způsobem dát na disk D...

Děkuji

No, tak já myslel, že tady mi odpoví alespoň někdo, kdo tomu trošku rozumí a ne arogantě mi poradit takovou blbost a to vím i já. Kdybych věděl, že to bude tak jednoduché, tak to tak udělám. Jde o to, že tobě nestačí přesunout, protože tobě to rozhodí celý systém a ty složky, co jsi přesunul(a).
Musíš změnit CESTU A ÚLOŽIŠTĚ dané složky, takže mi prosím, nenuť, abych udělal takovou pitomost. Přesunuté to bude, ale cílová složka (uložiště) nebude na disk D, bude třeba duplicitní ty složky ,,David" a bude to dělat jen bordel!

Kdyby to bylo tak jednoduché, jen přesunout, tak bych to udělal rovnou/ díky

Optimální je tuto akci provést hned po instalaci OS. Pokud je to už po instalaci nějakých hokus aplikací, pak je řešením přidání symlinku, aby se správně spojily cesty. S ohledem na to, že mnoho aplikací má problém i s českými znaky ve jméně profilu, bych tento problém až tak nehrotil.

Sorry, ja Ti to všetko prekladať nebudem...

v skratke:

1. zálohuješ si svoje dáta
2. prihlásiš sa na PC ako iný užívateľ s admin právami, než ten, ktorého profil chceš presúvať
3. prekopíruješ si dáta na iný disk
4. zmažeš si pôvodný adresár s užívateľským profilom (lepšie je ho premenovať, ak by sa niečo nepodarilo a zmazať až potom...)
5. vytvoríš junction
6. odhlásiš sa a prihlásiš sa do pôvodného užívateľského účtu

Návody se samozřejmě dají dohledat i v češtině, stačí se strejdy Googla vhodně zeptat (např. "Složka Users na jiném disku):
Přesun složky Users na jiný disk
Windows 7 a oddělené disky pro operační systém a data
Adresář C:\Users na jiný disk
Ale přesunovat celé "Users" není podle mě v novějších Win moc dobré, protože struktura těchto složek je na rozdíl od WinXP provázána řadou odkazů, symlinků a bůhví-ještě-čeho. Hlavě tyto složky obsahují data programů a těm se ten přesun nemusí líbit. Problémy se nemusí objevit hned, ale až po čase (viz jeden z mých odkazů) a jen u něčeho. Nemluvě o tom, že:
- pokud si děláš pravidelnou zálohu systému formou image disku, musíš k němu přikládat i data z druhého disku
- pokud si image neděláš a reinstaluješ systém, stejně budeš muset všechny programy znovu instalovat.
A dále samotný přesun sice není extrémně složitý, ale přece jen vyžaduje od uživatele jisté znalosti a schopnosti. Hlavně bys měl vědět, co přesně s těmi daty děláš, proč to děláš, a případně jak každý krok při problémech vrátit zpět (nebo jej obejít jiným způsobem).

Podle mě prostě stačí přesunout klasickým způsobem složku Dokumenty + pár dalších dle potřeby (Obrázky, Filmy, Hudba, ...). Je to jednoduché a funguje to bez problémů.

Já nechci ale přesunout celý USER, mě stačí přesunout ,,David".
takže to píšu úplně úplně přesně, jako je to tam, akorát s mým úúložištěm a tím, co bych rád přesunul.
xcopy /C:\Users\David94 D:\Data takže je to správně, ne? xcopy mezera /C:\Users\David94 mezera D:\Data ! Je to správně? Ano, přesně podle předpisu

Víte, já jsem si ale při instalaci systému opět rozdělil Harddisk (disk) na dva sektory. Systémový (C) a datový (D), takže když odpojím disk od PC a mám jej připojit k jinému, což tedy nevím, ke kterému jej jednoduše tak připojím, tak co tím tedy vyřeším?

Jaký je tedy, prosím, postup?

Aha, no, jen mám strach odpojit ten disk, když obsahuje jak systémový sektor (C), tak i datový (D)... Navíc disk je připojen zvláštním konektorem :D a s tímto denně nepracuji, kdyby to byl disk připojen běžným USB, tak neřeknu půl slova.

Takže jediný a hlavní krok je i přesto odpojit disk, bez tohoto kroku se nepohnu?

A to mám udělat jak? Něco jak se instaluje systém, kdy normálně instaluji systém z disku nebo jak to mám nabootovat, prosím?
Omlouvám se opravdu za takové blbé dotazy, ale nechci udělat nic špatně a s tímto si nejsem jistý. Když mi někdo řekne, nabootoješ to z instalačního média a potom otevřu příkazový řádek a do něj vložím příkazy si pod tím představím jen to, že vložím instalační disk, vypnu pc, při BIOSu se rozjede instalace, pak vyběhne příkazový řádek a napíšu příkazy - což je blbost, že?! To vím i já, že si to představuji blbě, proto nevím, jak to udělat :D

Prosím tedy o tento krok, díky a sorry ;)

Spusťte počítač (nabootujte) z instalačního média (CD/DVD/USB) Windows.
Postupujte podle pokynů na obrazovce a následně vyberte možnost Opravit tento počítač. V případě Windows XP spusťte Konzoli pro zotavení systému.
V dialogovém okně Možnosti obnovení systému vyberte možnost Příkazový řádek.

Zdroj: https://servis.eset.cz/Knowledgebase/Article/View/ 358

V příkazovém řádku následně píšeš ty příkazy.

Spíš nechápu, když má každý účet své dané úložiště, tak kde a jak rozeznám, pro který účet platí daný USER? Vždy User je pro celý počítač stejný, nebo se mýlím?
Takže opravdu stačí vytvořit nový účet, do něj se přihlásit a z něj přesunout KOPÍROVÁNÍM DAVID94 na disk D? Jen takto? Nebo jinak? Říkám to dobře?

No, ale však to tady říkám celou dobu, že nechci přesunout celé User. TO jsem psal výše, pokud sis všimnul. A nejsou ty složky přesunuty jednotlivě, je to přesunutá jedna komplet složka (User-name) tedy ,,David". Proto David obsahuje tyto složky, a David je umístěna v cíli D.
User celý nechci přesunout na D, jen DAVID, to jsem tu ale říkal!"

Prostě DAVID byl přesunut na disku D, jak vidíš na screen. Jestli tam byly i skryté složky, to už nevím. Ale tak logicky, když otevřu v User, DAVID, tak se mi ukážou totožné složky, které DAVID obsahuje. Takže nejspíš tam je prostě na disk D přesunuta složka D s danými složkami, které vidíš.

samozřejmě že pouhým nakopírováním. Že to musíš udělat z jiného admin účtu a že je nutno změnit jeden klíč v registry, to je zcela nepodstatné pro samotný proces kopírování.

Kdybyste si přečetli ten článek co jsem odlinkoval níže, tak tam jsou popsány všechny varianty, tj. komplet přesun c:\users, dále přesun jen některých existujících profilů a konečně přesun výchozího umístění pro nově vytvořené profily.