Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Linux pro běžné uživatele přímo z CD?

Ahoj potřeboval bych radu, jednou mi nešel rozjet pc, měl jsem tam důležitá data, které jsem chtěl zachránit.Tak jsem požádal známeho, at se mi na to podívá, přinesl Linux na cd nebo dvd, nemusel nic instalovat, protože to využívalo jen ramku, alespon myslím.Nevíte náhodou,kde bych to mohl sehnat, nebo jaký typ linuxu pro běžné uživatele.
Změna předmětu, původně: Linux (Kurt)

Jak psal Kurt, říká se tomu Live distribuce.
Kromě linuxu si můžeš takové CD nebo DVD vytvořit i z WindowsXP nebo Visty (v posledním CHIPu byl nástroj na vytvoření Vista).

Na této adrese: shop
máš přehled Linux live distribucí. Nemusíš si je objednávat za těch 30Kč, ale najdeš je podle názvu na stránce autoru většinou ke stažení zdarma.

Dooručoval bych ze začátku nějakou uživatelsky přítulnou, jako např. UBUNTU