Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zpomalení počítače

Dobrý den , muj počítač se nehorázně zpomalil , dokonce některé dosové programy jdou pomalu, při nabíhání programů se z bedny ozívá takový pisklavo sičící zvuk, jakoby už toho měl dost, nevíte co by to mohlo být ? díky

viry ani spyware projel jsem to už snad 5 programama.... právě že ten zvuk se moc zjistit nedá .... bednu jsem otevřel a nedá se přesně říct odkud to vychází nejvíc to upřesnim tak když řeknu že to je mezi zdrojem a zvukovkou

za pisklavé zvuky může mizerný větrák nebo nějaký kablík drhnoucí o něj, moc nevěřím že by šlo slyšet pískání cívek měničů napětí na boardu.

zpomalení: potřeboval bys něčím vypsat co se ti všechno spouští automaticky po startu
napadá mě utilita starter starter , záložka startups. buď rozumný printscreen té obrazovky (redukce barev, .gif/.png), nebo menu file - save as html/txt. a výsledek kopnout sem.

pak by ses mohl přesvědčit co za svinstvo se ti zatím "samo" přiinstalovalo jako activex spyware do ie. v prohlížeči klikneš na menu nástroje - spravovat doplňky, a začít zakazovat co tam nemá být.

muj počítač se nehorázně zpomalil

- podla coho to sudis? Co konkretne sa spomalilo, start windows alebo aky program konkretne a ako si dosiel k tomu ze sa spomalil (ako konkretne rychlo isiel predtym)? Skus poskytnut viac konkretnych informacii.
Ake su teploty (CPU apod)? Na akej frekvencii ide CPU? Skusil si nejaky benchmark, napr. sisoft sandra, CPU benchmark, memory benchmark, hdd benchmartk, atd, porovnanim s vysledkami v tabulke zodpoveda to tvojim komponentom?

Zvuk treba lokalizovat presnejsie, skus prstom zastavovat postupne vetraky ci to neprestane (o stred vetraku, nie o lopatky lebo si dosekas prsty). Je aj mozne ze odchadza doska (menice) alebo zdroj. Alebo poriadne sledovat ci ten zvuk nahodou nevychadza z HDD (skapinajuci HDD by mohol vysvetlit aj problemy so "spomalenim"). HDD sa da aj otestovat utilitou zo stranok vyrobcu HDD, prip. si mozes pozriet hodnoty smart tusim aj v speedfan-e alebo v hd-tune pod.