Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dá sa vo Windows 10 tlačiť priamo do TXT súboru?

Ahoj,
Dá sa systém Windows 10 (Home) prinútiť, aby pri tlači do súboru štandardne použil formát TXT a nie PRN? Častokrát potrebujem z niektorých programov vytlačiť "surové" texty a potom ich ďalej upravovať v iných programoch. V predchádzajúcich verziách Windows som to riešil vytvorením tlačiarne na tlač do súboru a priradil som jej ovládač s názvom Generic / Text Only. Keď som potom v tlačovom dialógu vybral túto tlačiareň, vyexportovali sa mi všetky texty z daného programu do TXT súboru. Bolo to ideálne, dokonca sa dalo vybrať aj potrebné kódovanie TXT súboru. Skoro takto to funguje aj vo Windows 10, akurát je zrazu potrebný ešte jeden medzikrok, ktorý by som však chcel zredukovať. Spomínaná tlačiareň s ovládačom Generic / Text Only totiž vo Windows 10 vždy vytvorí súbor s koncovkou PRN a koncovku musím potom ručne meniť na TXT, aby s týmto výstupom dokázali ďalej pracovať ďalšie programy. Neustále ručné menenie koncovky je zbytočne zdĺhavé, preto by som chcel vedieť, či sa aj vo Windows 10 dá tlačiť priamo do súboru s koncovkou TXT, ako to bolo napríklad vo Windows 7. Za odpoveď a informáciu ako na to (čo robím zle), vopred ďakujem.

Co už existuje, netuším.

Napadá mě, ale možnost vytvořit prográmek, který bude sledovat výstupní složku (adresář), a když se v ní vytvoří soubor,
PRN, tak ho přejmenuje na TXT.

Když nikdo nebude vědět lépe, tak ti ho možná udělám.

// EDIT

Tady ho máš.
Jmenuje se folderwatcher a funguje jednoduše tak, že se uživatelsky spustí ve zvolené složce.
Zvolenou složku potom "naslouchá" a cokoliv, co v ní najde *.prn, tak přejmenuje na
na *.txt

Nevyžaduje žádná zvýšená oprávnění ani instalaci.
Ukončuje se ze správce úloh (proces folderwatcher).

:-p

Vďaka za ponuku na vytvorenie utilitky. Ak by to ale bolo nutné, vyriešil by som to tak, že ponechám aj súčasné exportovanie do súborov PRN a potom viac takýchto súborov naraz hromadne premenujem. Tento zádrhel sa samozrejme dá riešiť rôzne. Svojou otázkou som len chcel zistiť, či robím ja niečo zle, alebo to je nejaká nová "vlastnosť" systému Windows 10. Doteraz som totiž pravdupovediac ani netušil, že nejaký PRN súbor vôbec existuje. :-)
Ale vďaka za ochotu pomôcť, to sa veľmi cení...