Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zapojit aktivní subwoofer aby se zapínal zároveň s autorádiem.

Zdravím,

potřebuji s něčím pomoct..
Jelikož jsem nikdy nezapojoval subwoofer(zesilovače) do svého auta tak potřebují pomoct jak zapojit subwoofer(zesilovače) aby se zapojoval zároveň s rádiem do jaké přípojky ho zapojit.

Stačí mi do jakého konektoru mam zapojim REM stačí i označit tu koncovku radia a přeposlat ji sem.Děkuji viz foto radia výstupů a subwoofer.
PS tu přípojku +12V do REM neřeště tu pak sundám

zde je schéma.. https://data.fast.eu/manual/35/35024439/35024439-i m-cz.pdf
Vidím že musím i zapojit - ,stačí když GNS zapojím na kostru auta?..
Jinak ohledně antény to jak mam zapojit? :),

ps navod k radiu http://files.najdinavod.cz/wp-content/uploads/pdf1 /N%C3%A1vod-na-Sencor-SCD-5055MR.pdf

Věřím že mě máte za idiota,ale potřebuji to pořádně vysvětlit co dát kam :)

a zda stačí 1,5mm na druhou přůřez pro zapojení a vypnutí subwooferu

Tak to snad zavisi ze cim to napajas. Napajanie ma 2 poly 12V a GND. Ak je napajaci zdroj zapojeny na kostru tak sa to da samozrejme aj na kostru. Otazka potom moze byt trochu aj rusenie, neviem jak to zapajaju normalne profici.
Dufam ze tych +12V nevedies nejakou tenkou nitkou cez cele auto.
Nepotrebujem navod k radiu, mozes to zapojit na ten pin auto antena output.

Jinak ohledně antény to jak mam zapojit?

neviem jakej anteny zas, zoberes drat a spojis auto antena output pin a REM. Nechapem jak inac sa to da este zapojit. Na tento pin staci aj nitka, to neni silove vedenie.

Ak tam su k tomu subu aj nejake extra kondenzatory tak sa zapaja aj GND na tie kondenzatory tlustym vodicom. Ak nie su tak to GND zapojis tlustym vodicom bud na kostru alebo priamo na zdroj energie na - pol (a ten - zdroja energie musi byt samozrejme spojeny s kostrou aby fungoval ten REM z radia)

Zdravím,tak sjem tu znovu..Jelikož je problém,nemohu ze zesilovače zapojit propojku do antény ,aby se mi aktovní subwoofer zapl s radiem..Jelikož mi chybí propojku Antena+ ..Není tam a v radiu je..A ještě v propojce mam nějaký "ILLUMINATION" co to je? a jak to propojit aby se to zároven zaplo..JInak budu muset udělat externí vývod zapínání a to s emi moc nechce.VIZ foto

Přeloženo to znamená "osvětlení". Vezmi voltmetr, pokud se na tom kabelu po zapnutí rádia objeví 12V, použij to jako dálkový zapínání subwooferu (svorka REM na subu).

Předpokládám, že ten konektor s tím ILLUMINATION je vývod z rádia. Vlastně vůbec nechápu, kde máš ty propojky. Možná bys to mohl všechno trochu líp vyfotit.

Musíte doplnit do konektoru "A" chybějící kontakt pro anténu. Třeba z nějakého jiného konektoru, jestli máte. Jestli ne, tak koupit za pár korun nový, plně obsazený ISO konektor, ten stávající odstřihnout, napojit místo něj nový a od pětky natáhnout spínací kabel k subwooferu. Ilumination je vstupní signál od hlavnch světel, slouží ke ztmavení displeje rádia v noci, takže ten se použít nedá.