Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vytvoření schématu ve Wordu

Dobrý den,
Prosím Vás, potřeboval bych vytvořit podobné složitější schéma jako viz. příloha. Jde o to, že jsem jej chtěl vytvořit pomocí: Karta ,,Vložení" -> ,,SmartArt" -> ,,Hiearchie".
Ovšem, pokud si všimnete, schéma je právě o to složitější, že obsahuje kroky v podobě šipek a to spojení do různých úrovní.
Chci se zeptat, který ,,SmartArt" či něco podobného by dokázalo tohle vytvořit, nebo jak různě vkládat ty šipky spojené od okna k oknu? Díky!

já si kvůli tomu word instalovat nebudu.
když to v jeho malovátku udělat nejde, nebo chybí volba šipek nebo co je za problém, stáhni si třeba smartdraw, namaluj to v něm a vyexportuj do nějakého .wmf/.emf pro vložení jako vektorový obrázek.

ms visio to umí asi taky, jen má klasicky tupé mrchosoftí ovládání a není součástí balíku office.

Toto určite nie je robené organizačným diagramom.
Tak ako píše uri, vytvor si to povkladaním tvarov: textové rámce s tieňovaním a šípky a urobíš si to tak komplikované ako len chceš.
Je to určite jednoduchšie a rýchlejšie, než experimentovať s pravidlami pridávania a úprav objektov nejakých diagramov, ktoré sú i v SmartArte veľmi obmedzené.

- Pekné zarovnanie rámikov dosiahneš ich kopírovaním so súčasným využitím klávesy Shift, ktorá Ti umožní pohyb kópie tvaru len vertikálne alebo horizontálne, čiže zabrániš neželanému smeru pohybu.
- Zmena veľkosti tvaru pomocou klávesy Ctrl na stredovom úchytovom bode spôsobí symetrickú zmenu veľkosti objektu, na rožnom úchytovom bode zabezpečí proporčnú zmenu veľkosti
- Otáčanie objektu so stlačeným Shiftom Ti bude objekt otáčať skokovite po 15 stupňoch okolo stredu objektu, so stlačeným Ctrl sa zmení stred otáčania na niektorý z úchytných bodov objektu, funguje i kombinácia stlačenia Shift-u a Ctrl súčasne a pod...

Čo viac treba?