Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Firefox - nový panel až na konci panelů. Jak?

Viz titulek. Mám ve strejdovi nastaveno, aby se výsledek hledání po kliku otevíral v novém panelu. Jak ale nastavit, aby se ve FF zobrazil až na konci (vpravo)? Vždy mi to udělá záložku hned za aktivním oknem. Totéž v "nových panelech" (které jsou bez doplňku nepoužitelné). V Opeře (ze které momentálně migruju na FF /shit! ]:(/) to nebyl problém. Jde to vůbec?

Jde o to, že coby skalní (a dlouholetý) přívrženec a uživatel "staré" Opery musím z důvodu její čím dál menší funkčnosti migrovat na alternativní browser, a FF se mi jeví jako nejlepší volba. Vyzkoušel jsem alfu omegu, nejblíž O12 se mi jeví právě asi FF. Jen jej potřebuju donutit aspoň se tvářit jako Opera (starého psa... :-)). Asi budu mít dost dalších dotazů. Nekamenujte.

Ta rychlost vykreslování se dá nastavit rozšířením Fasterfox Lite Možná to jde i jinak, ale proč se trápit... :-)
Co chceš přizpůsobit šířce - panely? Zkus předvolby v about:config browser.tabs.tabMaxWidth a browser.tabs.tabMinWidth nastavit na stejnou velikost (200?). Ten Tab Mix Plus doporučuju. Jde to nastavovat i v něm.

PS: Firefox je dobrá volba, ale snaž se omezit počet těch rozšíření (cca do deseti). Čím víc - tím hůř.
Zpomaluje to prohlížeč (ale taky záleží na složení těch rozšíření). Abys měl svůj "Firefox snů", budeš potřebovat hodně rozšíření. A tím jde pak Firefox do kytiček. Nakonec chcípne na červenku. :-D

A co s tím? Nastavil jsem prefetch na nulu a je to to samé. Furt ta ludra čeká, než se do bufferu načte celá stránka. Opera je na klik (milisekundy). Mám stovku lajnu na optice, takže připojením to není (zeptáš-li se :-)).

"Přizpůsobit šířce" chci např. kvůli TV programu, abych nemusel scrollovat zleva do prava - opět: Opera s tím neměla problém.

Ten prefetching vypnutý nemám. Podle mě to urychluje načtení. Podstatnější předvolba je změna hodnoty na záložce Vykreslování - Počáteční prodleva vykreslování - mám nastaveno na 50 (původně tam byla nějaká násobně delší doba) a může tam být asi i nula.. Obě cache mám nastavené na 512000. Záleží taky samozřejmě na rychlosti a kvalitě připojení. Tam nepomůže ani svěcená. Připojení máme stejné. Skoro bych řekl, že jsi ten zmetek zespoda... :-D

Jak to myslíš s tou aktualizací náhledu v panelu? Tím "panelem" myslíš kartu nahoře na liště panelů? Ono se to oproti Opeře trochu liší v terminologii. Anebo jde o náhled na Hlavním panelu Windows? Už jsem ti výše psal, že Firefox je docela svižný - bez rozšíření. Každé nainstalované rozšíření si pak vybere svou daň.

Nikdo nezná Operu?

nezná.
ty náhledy ff okopíroval tuším právě od opery, je to k ničemu, desítky let jsem to nepotřeboval. všim jsem si že je to neaktuální, ale nezajímá mě to.

ff už dávno není nejoblíbenější, spadl pod 10%.
bfu mají nejradši chome, pak tady chodí brečet nad spywarem.
vivaldi je mimořádně hnusný, nechcu se ve svém pc dívat na tak prasečí soft.
až mě ff svou degenerací k chrome nasere, skončím snad u ie.
svět se v kus trusu obrací.

S Maxthonem jsem si hrál celkem dlouho, ale padal (teda ne že by chcíp do BSOD, ale tuhnul na některých stránkách). Vyzkoušel jsem snad všecko co je na free trhu :-) (kromě chromajzla - ten mi do baráku nesmí). A souhlas s ledníkem, že je nová Opera (Vivaldi) mimořádně odporná.

Kdyz zde ctu, ze migrujes na Firefox, urcite si tam hod:

https://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/38.8. 0esr/win32/cs/

ESR verze je stabilni a kazdych 6 tejdnu ti Mozilla nezmeni funkcnost doplnku a nepredela uzivatelske rozhrani, je to v podstate jedinna pouzitelna verze Firefoxu pro netestery okamzitych a nekdy totalne zkratovitych napadu zamestnancu Mozilly.

Zaroven je treba nahrat do Firefoxu doplnky, ktere ho udelaji vyborne pouzitelnym:

Classic Theme Restorer
Extended Statusbar
Organize Status Bar (Revived)
Tab Mix Plus
Status-4-Evar

To je co se tyka uzivatelskeho rozhrani, jinak jsem doplnky od mych drivejsich komentaru vyrazne zkrouhnul a ted uz jich mam celkove jen 35, ale pokud jsi konzervativni uzivatel, tak se obejdes asi bez 10 doplnku co mam. Pokud by byl zajem, tak je sem vypisu vsechny. ;-)

---

Edit:

A co QupZilla, zkousel jsi? Akorat holt nektere weby, ktere psalo prase, se s ni moc nekamaradi, protoze jak nemas Chrome nebo Firefox, tak to proste zlobi, kdyz to vyvojari dnes bezne testuji jen v tehlech dvou. :-/

Popis jen tam, kde to neni jasne z nazvu:

Adblock Plus
Always on Top
Better Gmail - upravuje zalozky v Gmailu
BetterPrivacy - sprava flashovych cookie
Calculator - uz zmizel z Addons, ale muzu ho prsknout na uloz.to, nahradu za jinou stejne dobrou kalkulacku jsem nenasel
Classic Theme Restorer - klasicky Firefox tak jak byl nez nekomu v Mozille ruplo bedne
ColorfulTabs - vybarvovani panelu
CookieKeeper - sprava cookie
Copy Plain Text 2
Date Picker/Calendar
Disable Anti-Adblock
Download Manager S3
Empty Cache Button
Extended Statusbar - zobrazuje rychlost nacitani stranky tak jak byla v Opere
Fast Dial - speeddial jako byl v Opere
FindBar Tweak - nahrada defaultniho hledani, podtrhava barvickama, opravdu povedene hledani textu na strance
Flagfox - vlajky odkud je webova stranka
Google Translator for Firefox - preklada oznaceny text na strance tim, ze ho zameni do nastaveneho jazyka
Image Zoom
IP Adress and Domain Information
Muter - ztiseni hlasitosti
NoScript - disable JavaScript
Organise Status Bar Revived - umoznuje presouvat polozky v defaultnim StatusBaru
Pomocnik skrývání prvků pro Adblock Plus
RequestPolicy - zakaze nacitani veskerych externich prvku na webove strance
S3.Google Translator - oznacis text a on ho prelozi do okynka dole nebo nahore ve web prohlizeci
Screengrab fix version - printscreen okna Firefoxu
SearchPreview - v Google ukazuje nahledy stranek pri vyhledavani
Speed Dial FVD + EverySync - speed dial s nekolika zalozkami a cloudovou synchronizaci, asi 60 polozek zdarma, potom placeny, mne dostacuje verze zdarma
Status-4-Evar - uprava Firefoxu do drivejsi klasicke podoby
Tab Mix Plus - spousta dalsich nastaveni, napriklad presouvani tlacitka novy panel, kam chces ty, zavirani panelu, co se ma stat, pokud se zavre posledni panel a noho dalsiho
Tab Scope - nahledy panelu
Text Link - poklikas na odkaz napsany jako text, to znamena, ze beznym kliknutim se nic nestane a ono ho to otevre do noveho panelu
URL Fixer - zadas spatnou url a ono ji to opravi
WOT - webova sluzba, ktera informuje a duverohodnosti webovych stranek dle uzivatelu

To je seznam určitě užitečných rozšíření, ale pokud je všechna (i jen polovinu) použije, tak vrátí Firefox na úroveň doby kamenné (nadělá si problémy s kompatibilitou a hlavně - zlikviduje rychlost Firefoxu). Jeden z vážných "antikandidátů" je AdBlock (špatně nastavený - tj. nenastavený). Se svými desetitisíci kontrolami na každé stránce vlastně Firefox pěkně blokuje.

Místo něho jde použít třeba uBlock Origin (tj. novější verze). Je tam trochu komplikovanější tvorba filtrů, ale je "lehčí". A navíc nemá hromady "výjimek", jako je tomu u AdBlocku. U obou je nejlépe vytvořit vlastní sadu filtrů (část okopčit z dostupných a promazat, dál si dělat svoje filtry - hlavně na stránky, kam chodíš častěji, anebo obecné filtry).

Zakazat tzv. nerusivou reklamu jde v Adblocku Plus jednim kliknutim, je tam jedno zatrzitko. Cesky EasyList je v pohode a na dalsi vlastni filtry je udelatko Pomocnik skrývání prvků pro Adblock Plus, ktere v uBlock Origin ani jinde nema ekvivalentni nahradu, takze za me jedine Adblock Plus.

Nerikam, ze musi instalovat vsechno, zpomalovaci doplnky jsou hlavne ty zbytecne jako treba Tab Scope na vytvareni nahledovych okynek, pak jsou uzitecne doplnky, ktere zpomaluji maximalne start Firefoxu, ale pokud se zrovna nepouzivaji tak jsou neaktivni a tudiz nemaji co zpomalovat, jako je treba ta kalkulacka. No a pak jsou doplnky, ktere naopak zrychluji nacitani, protoze se webova stranka nepripojuje v prubehu nacitani vsude mozne. To je treba zmineny Adblock Plus, ktery zastavi nacitani z externich reklamnich zdroju nebo Request Policy, ktere likviduje externi obrazky, sablony apod. - akorat se pak stranka obcas neda cist, je to od webu, da se docasne nebo trvale povolit, podobny je i NoScript.

U toho AdBlocku není řeč o té "nerušivé" reklamě, ale o výjimkách v jednotlivých seznamech pravidel. Ty nejsou běžně dostupné z AdBlocku, musí se to probrat přímo v rozšíření (extensions v profilu FF). Nepsal bych o tom, ale těch výjimek je tam obrovská hromada. Samozřejmě v českých krajích se neuplatní všechny.

To "skrývátko" se dá uplatnit i v uBlocku. Je to taky jenom "filtr".

ESR ... je to v podstate jedinna pouzitelna verze Firefoxu

souhlas, bez esr bych ten krám dávno vykopal ven.
imrvére tu někdo píše, co mu s novým updatem přestalo fungovat - a tomu říkají "pokrok".
civilizace už skončila, toto je už jen degenerace. vedle v threadu někdo řeší, že bez indexování není schopný ovládat své windows - jaktože to 20 let předtím šlo?

Kdyz jsme u toho, prave jsem zjistil, ze uz je Firefox 45 ESR. Jak to slape?

Ja jsem jeste na Firefox 38 ESR a mam vzdycky hruzu po aktualizaci na vyssi verzi, ze uz to bude tak domrvene, ze to nebude k pouziti. Nejhorsi je, ze hlavne kvuli HTML5 se web vyviji tak rychle, ze pouzivat stary uz nepodporovany prohlizec jde jen omezenou dobu nez to zacne byt prilis velky oprus.

Jenze co pouivat za prohlizec?

IE nemam odvahu a hlavne jsem i na linuxu a tam to nejde. Edge je naprosta silenost, ktera neumi ani stahovat soubory a casto se stane, ze stahovani z neznamych duvodu prerusi v polovine a musim pak znovu, to je totlani vysmech vsemu. Chrome je paskvil a Chromium a na nem zalozene prohlizece nejsou o moc lepsi, Firefox byl dobry nez Mozille ruplo v bedne a zacali soutezit s Googlem o nejrychleji vyvinutou picovinu. To znamena, ze i vsechno zalozene na jadre z Firefoxu je podobne silene, prezivat se da jen s Firefoxem ESR, kdy clovek netrne, co zase bude za ichtylovinu kazdych 6 tejdnu ale "jen" jednou za pul roku.
Zbyva jen ta QupZilla, ktera ale neni uplne stabilni a hlavne je to one man show, takze dokud to toho cloveka, co to vyviji bude bavit, coz rozhodne neni optimalni.