Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvuk na webu - jedno přehrání při příchodu(POMOC!)

Dobrý den a ahoj všem, :-)

mám takový dotaz. Jsem ve světě programování tak trochu nováček, ale ne úplný - už rok se věnuju HTML a CSS ve snaze, zjistit o tom co nejvíc. :-D Nic méně s tímhle si prostě NEVÍM rady. Je mi teprve 14, takže doufám, že vás pochopím. :-D Berte mě prosím jako neumětela, co moc nechápe. Zakládám si webovky, chci si tam zapisovat co a jak do školy, co potřebuju... takový online zápisník, je mi fuk, kolik tam budu mít návštěvníků, možná to nechám veřejnosti nepřístupné - ale to je fuk. Při vstupu na web bych tam chtěla mít takový malý zvuk na uvítanou, konkrétně zavytí vlka. Podařilo se mi to na webovky hodit jen tak, že se to jednou přehraje při příchodu(mám tam nastavenou uvítací stránku). To by bylo v pohodě. Ale vždy, když přejdu na nějaký obsah webu a pak se vrátím na uvítací stránku, přehraje se to znovu. A to nechci. Netuším, co dělat, aby se to přehrálo jen jednou při příchodu na web a PAK UŽ NE. Není nějaká dobrá duše, co by mi poradila? :-(

HTML kód mám tento:
<html>
<body>

<audio autoplay="true" repeat="false" >
<source src="WOLFHOWL1.mp3" type="audio/ogg"></source>
<source src="WOLFHOWL1.mp3" type="audio/mpeg"></source>
Your browser does not support the audio element.
</audio>

</body>
</html>

- klidně mi poraďte i jiný kód, nemám problém změnit... jen chci hrozně vyřešit to přehrávání. Není nějaká HTML značka, co by to vyřešila?

Velmi děkuju a přeju pěkný den. ;-)

Upřímně - nedělej to, naprostá většina uživatelů považuje zvuk na webu za obtěžující.
Ale jinak by mělo stačit si uložit nějaký příznak do Session Storage a podle něj se řídit.
http://www.w3schools.com/html/html5_webstorage.asp

A ještě rada pro příště. Do dotazu piš jenom to podstatné pro vyřešení problému. Pokud budeš psát spousty nepodstatné omáčky okolo, tak se rady spíše nedočkáš.

To jsou rádci, každej si rejpne ale žádnej neporadí...
Rce měl pravdu.

Tady máš:

<audio autoplay>
<source src="nazev_souboru.mp3" type="audio/mpeg">
</audio>

Dej si jenom pozor na to, abys měl ten zvuk ve stejný složce.
Hodně štěstí :)

Tak jo, tak sis rejpnul a pak poradil blbě.

<html>
<body onload="playOnce()">
<script>
function playOnce() {
    if (sessionStorage.alreadyPlayed) return;

    document.getElementById("audio").play();
    sessionStorage.alreadyPlayed = true;
}
</script>
<audio>
<source src="www.wolfcountry.net/mp3/WOLFHOWL1.mp3" type="audio/ogg"></source>
<source src="www.wolfcountry.net/mp3/WOLFHOWL1.mp3" type="audio/mpeg"></source>
Your browser does not support the audio element.
</audio>
</body>
</html>

To jsou rádci, každej si rejpne ale žádnej neporadí...

Jsem rád, že nejsem jediný, kdo má občas stejný dojem a ten podpis je excelentní!

Pretoze sa riesi totalna kravina, ktoru nik nerobi. Preto je skoda s tym vobec marnit cas a treba tazatelovi povedat ze riesi hlupost.
Toto vam obom malo dojst hned na zaciatku, potom by ste nepisali taketo blbosti.