Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spuštění jako správce pod omezeným účtem

Zdar. Potřebuju určitý program spustit jako správce, bez potvrzování UAC a pod obyčejným uživatelem.
Zavedl jsem naplánovanou úlohu, která se spouští při přihlášení libovolného uživatele, zadal jsem, ať se spouští pod správcovským účtem, který má heslo, to jsem tam taky zadal a zaškrtnul políčko Spustit s nejvyššími právy.
Problém je v tom, že pod správcovským účtem se úloha bez problému spustí a neotravuje s UAC, ale pod obyčejným userem se nespustí. Koukal jsem do naplánovaných úloh a uživatel ji ani nevidí. Pak jsem teda přidělil tomu job souboru práva, aby ho mohl vidět a spustit i libovolný uživatel a zase nic. Pod obyčejným uživatelem ani nevytvořím úlohu, která by spouštěla program s nejvyššími právy.
Program je řízení stroje, bohužel je napsaný tak, že se musí spouštět jako správce. S tím neudělám nic. A zároveň nechci, aby uživatel toho programu měl na počítači admin práva. Tyhle dvě věci jsem se dneska pokoušel dvě hodiny skloubit dohromady a nakonec jsem to vzdal.
Má někdo řešení? Dík za rady.

Ještě doplnění - pokud program spustím ručně ze složky "jako správce", samozřejmě to po mně chce heslo správce a pak se spustí. Ale to je na nic, protože nepotřebuju, aby obsluha stroje znala heslo, to už jí můžu rovnou nechat admin práva...

a ještě jedno doplnění - Windows7 Pro.

Otazka je ze preco potrebuje admin prava. Pokusa sa zapisovat do zlozky z ktorej bolo spustene exe? Tak ho skus spustit z C:\Neco\ (skopiruj tam exe aj vsetko co potrebuje). Apod :) Zavisi jak presne je SW napisany a k comu potrebuje tie prava. Samozrejme nemusi to byt takto riesitelne, ale moze.
Ak nic tak viz vyssie da sa to cez planovac.

Program je řízení stroje, bohužel je napsaný tak, že se musí spouštět jako správce. S tím neudělám nic.

ano, takto fungují staré blbé programy, jejichž programátory vycvičil mrchosoft na win98-xp. a protože mají dost úzký okruh zákazníků, nejde ani ve snu předpokládat, že by se snad omezovali testováním kompatibility s uac anebo omezeného účtu.

primitivní pokus: přidělit práva zápisu skupině "users" do: c:\programfiles\debilní_sw
pokus+1: přidělit práva zápisu skupině "users" v registrech ... hklm\sw\výrobce_jeblého_sw_nebo_rovnou_ten_sw

plně tě chápu. díky stupiditě programátorů z různých hp / agilent / keysight dodnes jedou naši operátoři na výrobních testerech pod admošskými právy.
jistě, s osekaným prostředím, ale to nic neznamená: nechtěj vědět, co to udělá v síti, když tam imbecil z údržby natáhne vir.