Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Google Disk - (ne)plnohodnotná náhrada externího disku s pracovními dokumenty?

Zdravím ve spolek,

uchovávám pracovně-studijní věci na extérním disku, který neustále někam tahám. Mám tam opravdu všechny dokumenty a data, které potřebuji (cca 10 GB). Problémem je, že veškerou práci vykonávám z tohoto externího disku. A občas mám takový špatný pocit z toho, že až mi ten disk třeba někdy spadne, nebo se jakýmkoli jiným způsobem znefunkční, budu namydlenej. Mám také jeden velký nešvar - každý den jej nezálohuju.
Uvažoval jsem tedy o klaudovém úložišti - konkrétně Google Disku. Má sice pouze 15 GB (free), ale měl by být bezpečnější než většina jiných - o zabezpečení mi jde zejména (asi paranoia nebo co).

Teď jsem měřil rychlost uploadu - a je cca 5,5 Mbps (je ta rychlost dostatečá?).
Rychlost otevírání souborů z GD se bude odvíjet or rychlosti downloadu?
Je možné s GD pracovat jako s virtuálním diskem? Např. nějaká free alternativa k www.netdrive.net ?
Jaké jsou Vaše zkušenosti?

Díky moc za info.
T.

uchovávám pracovně-studijní věci na extérním disku, který neustále někam tahám. Mám tam opravdu všechny dokumenty a data, které potřebuji (cca 10 GB). Problémem je, že veškerou práci vykonávám z tohoto externího disku

A to naozaj nemas inu zalohu?

Co chces len potrvrdit, ze "A občas mám takový špatný pocit z toho, že až mi ten disk třeba někdy spadne, nebo se jakýmkoli jiným způsobem znefunkční, budu namydlenej. Mám také jeden velký nešvar - každý den jej nezálohuju.

Aku chce radu? Tak konecne zalohuj. Data na "na extérním disku, který neustále někam tahám " su urcite neni zaloha.

Ja osobne nezverim moje osobne data niekde do "cloudu", ale mam externy disk, ktory pripajam, len ked nemam problem s OS.
A velmi osobne, rodinne data si s kamatatom uchovavame vzajomne na inom konci mesta (poziar je svina).

Normalne nepracujes priamo s tym co je na tom coude, jedine so specialnymi google app. Lokalne aplikacie pracuju so subormi na lokalnom disku, a da sa nejak asi nastavit nech sa to synchronizuje na cloud. Ja to nepouzivam ale tak jak pisem je to realizovatelne. a najskor aj tak realizovane.

Mega !

mega.nz

Je to šifrovaný a světe div se, když to zahesluješ, tak se k tomu nikdo nedostane. Lidi, co odmitájí cloud jsou určitě lidi, co si někam nahráli svoje fotky naprosto volně(nezaheslované) a pak se hrozně divily, když se objevily jinde.

Nemáš se čeho bát. Cloud používají miliony lidí na celém světě.

Panove su IT specialisti a velmi dobre vedia co to je cloud a nepocuvaju nejake marketingove rozpravky jak ty (a ze sa k tomu nikto nedostane, prevadzkovatel cloudu je pre teba nikto? Jasne v marketingovom plagate je nakreslene ze to je sifrovane, k tomu napisem len velke LOL).
P.S. a prevadzkovatel moze skrachovat alebo mato poruchu alebo cokolvek, nemas ziadnu zaruku na to aby si sa k tym datam dostal za kazdych okolnosti. Bez lokalneho backupu je to hovadina.

Přečti si ještě jednou, co jsem napsal. Jak se k tomu asi dostanou, když to bude mít zaheslované ? NIJAK. Zkrachovat klidně můžou, proto tam mám zapnutou co ? SYNCHRONIZACI.

Chápeš ?

A zrovna na MEGA to šifrované je. Takže specialisti se můžou chytnout za nos a postatvit se třeba na hlavu. Nebude jim to nic platné.

Mega také používám (ale jako x-tou zálohu, ne jako jedinou!). Nespoléhám jen na jejich šifrování, nýbrž tam zálohuji *7z archivy (silné heslo, šifrování i názvů). Další možnost je poslat si tam TrueCrypt kontejnery. Nevýhodou pro někoho je, že se s tím pracuje nepohodlně, musí se pokaždé stáhnout celý archív. Na druhé straně, těch archívů tam může mít člověk spoustu (50GB na jeden účet zdarma), může si v tom udělat systém.

uchovávám na extérním disku

Uvažoval jsem o klaudovém úložišti

o zabezpečení mi jde zejména

Jako vtip dobry.

(asi paranoia nebo co)

Vubec ne, je normalni chtit mit sve dokumenty zabezpeceny, ale je treba pro to neco delat a urcite je neukladat pouze na externi disk nebo na cloudove uloziste.

---

Neznam tvou situaci a co jak delas a potrebujes, ale data mam na disku v pocitaci, synchronizovane do cloudu a obraz z cloudu je na disku v druhem pocitaci.

Kriticka data jsou zalohovana mimo cloud na dalsi disk.

---

Takze napriklad mit data v pocitaci (notebooku), synchronizovat je do cloudu a k tomu je jednou denne (za tri dny, za tyden - to uz je na tobe) zalohovat na externi disk.

Ze se ztrati z cloudu, z tveho PC a z externiho disku zaroven je nepravdepodobne a jako zakladni zabezpeceni dat to muze stacit.

Potom co Microsoft omezil OneDrive, tak zdarma v trochu vetsim objemu co mas, zbyva v podstate jen Google Disk a Mega. U Onedrive a Dropboxu bys musel platit.

Z jinych mensich sluzeb uz jsem vyzkousel Wuala, Copy.com a Ubuntu One - ani jedno uz nefunguje, takze asi tak.

Pánové, všem děkuji za Vaše názory. Diskuse je opravdu plodná :-)
Já jsem do toho nakonec šel a musím říct, že je to super. Výhoda je, že Google Disk podporuje uchovávání několika verzí souborů.
Bohužel, asi jsem narazil na nevýhodu cloudových uložišť - po nahrání se změní "Date modified" (v češtině to myslím je Datum úpravy) všech souborů ve složce kterou mám synchronizovanou na datum a čas, kdy byly soubory právě synchronizovány. Tudíž už si nemohu soubory seřadit podle toho, kdy byly změněny.

Neví někdo, jak toto obejít? Narazil jsem třeba na toto vlákno:
forum#!msg/drive/bSQ57RiCg-Q/SJvSHZtUT9wJ
...ale asi to bude nešvar všech coudových úložišť :(

Radit cokoliv nebo se jen spolehat na atributy souboru je pomerne najivni, nic ve zlym. Pokud doted bylo v tomto smeru vse OK a razeni fungovalo a vyhovovalo ti to tak, udelej si podle soucasneho razeni (pred cloudem) nejaky system dle ktereho budes soubory vyhledavat.

Napadaji me hned dve moznosti, bude nejaky metadatovy soubor - databaze ci treba excelovska tabulka nebo proste datum upravy zahrnout do nazvu souboru:

treba 20160517-1732_nazevdokumentu.doc

a nove soubory uz vytvaret s takto.