Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak se zbavit otravných nabídek AVG free?

Spoustu let jsem měl na všech PC komerční verzi AVG (3 PC na 2 roky za tisíc a něco). Protože ale od W7 nepotřebuji jejich aplikační firewall (pokud chci, nastavím si pravidla v tom windowsáckém), internet security funkce (jakýkoliv pohyb na internetu se někam posílá) jsem nikdy neměl nainstalované a poslední dobou se cena produktu začala vyvíjet v přímém rozporu s hrozbou deflace - přešel jsem loni v létě na free verzi (holý antivir).

Se samotnou funkčností jsem spokojen, nepozoruji zpomalení PC. Co mě ale séře, jsou občas i několikrát denně vlezlé nabídky na vyzkoušení verze Pro (a po 30 dnech se budu drbat s odinstalací), na upgrade na trialku IS, instalaci toho jejich tuneupáckého zázraku a podobně. Buď odmítám nebo zavírám křížkem, časem to ale zase vyskočí.

Tuší někdo, jak to definitivně zarazit? Variantu s odstraněním AVG z PC znám, něco jiného ;-)
Tipoval bych to na zákaz komunikace nějaké AVG komponenty (*exe) či záznam v registru - pokud to tedy vůbec půjde, pokud to není zažráno v samotném jádru a není to součástí aktualizací či tak nějak.

Díky za tipy.

mírně jsem po tom pátral, neb mě to taky sejří.

Zjištění:
1. AVG má v systému mj. naplánovanou úlohu
2. dělá to podle mě ten userspace prográmek, co má ikonu v trayi.
3. jeho disablováním přijdeš o notifikace - všechny, tj. i případné vyskakování hrozeb/zablokování apod.
4. jakékoli zatržítka v ovl. panelu AVG mají na tyto neodolatelné nabídky prakticky nulový vliv.

Jen nedostatek času mi brání AVG odinstalovat, ale ten moment přijde. Je to smutné, AVG používám už od roku 1996 (placené i neplacené verze), ale to ucho se už skoro celé utrhlo.

Jak jsi to popsal dole, přesně tak to taky cítím. AVG mám od dob DOSu, od nějaké verze 4…

A třeba tohle http://www.svethardware.cz/muze-avg-prodavat-histo rii-nasich-prohlizecu/41105 možná bude tou poslední kapkou.

Dneska jsem objevil v AVG analogii microsofťáckých móresů s tlačením W10. Na tisíc procent vím, že zakazuji komponentu Identity protection (před pár dny jsem to kontroloval). A na všech PC byla dnes ráno zapnuta.

Co je spatneho na variante odstraneni AVG z PC?

Osobne pouzivam Comodo Firewall se zabudovanou funkci Viruscope, ale mne jde o ten firewall, Windowsackemu neverim. Samostany rezidentni antivirus uz nevedu, k cemu kdyz doba cracku do her uz skoncila a dneska mam Steam a teda hry ofiko. Comodo ma v nabidce i samostatny antivirus a Internet Security.

Nicmene pokud ti staci Windows firewall, verim ze by ti k nemu stacil Microsoft Security Essentials a nejake AVG je opravdu zrale leda na uninstall.

Moc toho nenašel. Pár falešných poplachů (typicky utilita Undelete na odemknutí "nesmazatelných" souborů), nějaké přílohy v e-mailu s malwarem.

Já vlastně ani nevím, co mě u antiviru drží. Snad naivní pocit bezpečí (nebo falešného bezpečí), kdyby něco. Je mi jasné, že lépe bych udělal, kdybych běžně používal omezeného usera a ne admina, hrozím se ale té práce, kdybych to měl teď změnit.

Normalni uzivatel ve Windows 7 je normalni "User" a do administratorskeho rezimu se prepina pomoci spustit jako administrator, kde te UAC vyzve k potvrzeni.
Pokud nejsi zbesily klikac, tak nevidim problem a nutnost pochybneho antiviru, navic teda mas k dispozici neobtezujici Microsoft Security Essentials.

Víš, ale když jsem už skoro 3 roky jen jako admin, nechce se mi moc (protože o tom nic nevím) migrovat na usera. Nerad bych přeinstalovával řadu aplikací (minimálně den práce) a her (to by bylo snad na měsíc). Možná je to ale jednoduché, udělat klona a tomu snížit práva.

I pod adminem musím některé aplikace spouštět v režimu Run as a potvrzovat UAC.

Ted me napadlo, mas teda Win7 nebo Win10?

Protoze jestli Win10, tak tam uz antivir Windows Defender mas a pokud veris Windows Firewallu, nevidim duvod proc neduverovat antiviru od MS a cpat tam nejake dalsi sra....

Ha!

1. Disable AVG self protection:
Right click the AVG icon in the taskbar (near the clock)
Select to Temporarily Disable AVG Protection
Agree the default timeout - usually 10 minutes?​
2. Open My Computer or Windows Explorer and Navigate to:
C:\Program Files\AVG\AVG201x\ ...... for 32bit systems (201x means 2013 or 2014)
C:\Program Files (x86)\AVG\AVG201x\ for 64bit systems​
3. Delete the following three folders: Awacs, Banners, Tuneup
Do not delete anything else you see inside the AVG201x folder.
If you accidentally delete anything else go to the recycle bin and restore it.
Note: If you have already paid for the Tuneup addon then keep this folder​
4. Close the My Computer/Explorer window
5. Enable AVG self protection:
Right click the AVG icon in the taskbar (near the clock)
Select to Enable AVG Protection - takes 20 seconds or so to fully activate.​

Testuju...

A ten jsi smazal?
Mám v něm avgcu_8_5x.exe a Launcher.exe.

Mě napadlo i
c:\Program Files\Common Files\AV\AVG AntiVirus Free Edition\
soubory userdata.cab a upgrade.exe.
Zatím jsem ale nic víc (nad to, cos uvedl v původním zdroji) neodstranil.

Nicméně dnes na mě vyskočilo zase okýnko o slibovaném zrychlení PC, když kliknu na souhlas. Původně smazané tři adresáře jsou pořád smazané, znova se neobjevily.

Az na to, ze moznosti alternativy jsou u Windows od Microsoftu omezene, bezny uzivatel muze mit Ubuntu, ale pro hrace to neni vubec a take muze mit uzivatel nejaky program, ktery potrebuje a na linuxu neni ani v alternative.
Naproti tomu pouzivat AVG nikdo nemusi a je to jen a jen problem uzivatele, ze takovou zbytecnost pouziva, takze se da predpokladat, ze uzivatele tyto nabidky bavi, jinak by to snad uz davno odinstalovali, takze tvuj problem opravdu nechapu. ::)

Placený AVG jsem měl snad 20 let. Loni mě nakrkli cenou, tak jsem přešel na free verzi. Stejně používám jen antivir (v dobách XP i aplikační firewall) a ty přidružené internet security utility jsem nikdy neinstaloval.

Vždy mám dostatečně výkonné počítače, které zapnutý antivir nezpomaluje (a jestli jo, nepociťuji to).

Je pravdou, že nikdy nic moc nenašel, odfiltroval nějaké přílohy ve spamu v Outlooku. Občas falešný poplach.

Nejsem tak radikální, abych se z rezidentního antiviru měl osypat. Občas se hodí, když něco stáhnu (ne cracky, ale třeba modifikace do her) a chci si ověřit (alespoň pro pocit sucha a bezpečí), není-li vevnitř nějaká nedobrota. Ano, je mi jasné, že tohle zdaleka není všespasitelné, obzvláště pod admin účtem.

---
Třeba mě tohle chování Grisoftu dokope k přechodu na jiný antivir. Podmínky: zdarma, čeština a pokud možno bez spamu. Možná MS Essentials (všude je W7).

Ja jsem byl vzdy fanousek vlastniho firewallu, nespoleham se na zabudovany ve Windows kvuli lepsimu nastaveni a prehlednemu logovani.
Odzkousel jsem vsechny mozne a zakotvil u Comodo Firewall, casem udelali Comodo Internet Security (CIS) se zabudovanym antivirem, takze jsem samostany antivir zrusil a presel na CIS.

Jenze s Windows 7 proste postacuje MS Security Essentials (v pozdejsich verzich Win pak Windows Defender), takze na novem pocitaci s Win10 se spoleham uz jen na nej plus mam nainstalovany Comodo Firewall, ktery krome samotneho firewallu jeste obsahuje funkce snadbox a viruscope.

topic-72-1-623-7762-.html

V podstate i to je prehnane, da se zit i s MSE + Windows firewall, nicmene tak jak to mam ja MSE + Comodo Firewall (firewall, sandbox, viruscope) je naprosto dokonala ochrana a pritom s minimalnimi naroky na vykon PC.

Doporucuju se prestat otravovat s reklamnimi nabidkami a prejit na ciste microsofti reseni nebo jako ja i s Comodo, kde neinstaluj GeekBudy, a reklamni prouzek na placeny upgrade zobrazujici se jen v samotne aplikaci muzes v nastaveni skryt.

Proč bych obnovoval systém? Ten funguje - akorát se rozhoduji, co s AVG ;-)

To odkliknutí zas tolik času nežere. Akorát mě to začíná více sr*t a pohár trpělivosti se blíží přetečení. V tomhle threadu (Sisyfos) řeším jen možnosti eliminace toho spamu; když to nepůjde, pomaže AVG z počítačů.