Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zmenšit velikost souboru (videa)

Přeji pěkné ráno :)

Chtěla bych se zeptat, jak zmenšit velikost souboru? Mám Flashku 16 GB a rozhodla jsem si tam dát seriály. Problém je ten, že tam mám jen 2 série a už je disk plný. Chtěla jsem si tedy zmenšit velikost videa, soubor jsem zazipovala ale velikost se mi zmenšila jen asi o 1 MB. Nevíte, kde mohla nastat chyba? Případně poradíte nějaký zdarma jednoduchý program, který by mi hodnotu skutečně zmenšil?

Děkuji.

Akú príponu majú tie video súbory ktoré sa snažíte skomprimovať: *.avi; *.mkv; *.mp4 ???
Ak majú nejakú takúto príponu, tak sú to súbory, ktoré sú už skomprimované. V prípade následnej komprimácie do *.zip, alebo *.rar dosiahnete akurát toho, že výsledný súbor bude o pár MB väčší ako ten zdrojový.

ZÁVER:
- skomprimovaný súbor spravidla už nie je možné následne skomprimovať na menšiu veľkosť.

Co s těmi seriály na té Flashce zamýšlíš dělat? Ze zipu už ti to televize nepřehraje. Kup si větší Flashku.
Nebo si je tam chceš jako zazálohovat, aby ses na ně mohla někdy po čase kouknout znovu?
Tak to si kup raději externí disk aspoň 1TB. I tak ho časem zaplníš.
Chci věřit tomu, že stejně než se dostaneš k tomu, aby ses na ty seriály koukla znovu, už dávno dostaneš rozum a přestaneš koukat na cizí vymyšlené životy a budeš raději žít vlastní...
Věř mi, mluvím z vlastní zkušenosti... Mám na půdě plnou skříň "levných filmových DVD" co se prodávaly (možná ještě pořád prodávají) v trafikách. Některé nemám ani rozlepené - nemám na to čas... Byly to vyhožené peníze...

jak píše kolega: flashka jako úložiště filmů je drahá pitomost.
určitě nemáš čas a náladu zkouknout všechno teď najednou, tak se ti to nesmyslně válí na flashce, ani se to tam nevejde, ty už tam nedáš co bys potřebovala přenášet a smazat to "nemůžeš", když's to ještě neviděla.

na bezcenné filmy a seriály je externí disk ~500gb. anebo přehrávání online z netu, anebo dlna stream z domácího síťového disku (nas).

Abych to uvedla na pravou míru: Věřte, že já si čas najdu. Některé seriály mám zhlédnuté už dvakrát. Co byste taky čekali od puberťačky :D Chci si je dát na Flashku kvůli tomu, že když nebudu mít připojení k internetu, tak abych mohla na tom ntb něco dělat.

A ten ntb nemá pevný disk? Na dvakrát to dej na disk a můžeš se koukat, kdy budeš chtít.

Ohledně dotazu:
Seroše stažené z netu jsou už většinou komprimované (nějaké avi apod.) a už to zmenšit bezeztrátově prostě nejde. V zásadě jsou dvě možnosti:
- Stáhnout ten seriál menší (menší soubor, ovšem taky bude mít menší kvalitu)
- Stáhnout to ve vyšší kvalitě a následně to nějakým spešl programem ztrátově (tedy se snížením kvality) zkomprimovat

V obou případech utrpí kvalita.

Mimochodem, klasických 45 minut seriál o 22 dílech/série bude mít v klasickém TV rozlišení dohromady méně, než 16GB. Proto se domnívám, že to stahuješ ve vyšší kvalitě (HD, Full HD?) a stačí to stáhnout ve VGA kvalitě. (45 minut = cca 350MB; 20 minut = cca 180MB)

Požadované řešení existuje, ale je na úkor kvality videa. Můžeš si ty videa znovu překonvertovat. Snížením kvality lze dosáhnout poměrně významného zmenšení velikosti.

Program zdarma mohu doporučit handbrake (není ale v češtině)

Já stejný problém řešil touto cestou, když jsem si celý seriál chtěl nahrát do mobilu. Jeden díl s původní velikostí cca 450 MB jsem tím snížil na cca 90-100 MB a dá se na to pořád dívat i ve full HD rozlišení. Jen je třeba si s tím trochu pohrát.