Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rychlost pripojeni wifi/kabel

Ahoj vsichni,

mam nastavenou LAN ve ktere je wifi router, z nej je pripojene NAS, stolni pocitac kabelove, a pripadne mobily a notebooky po wifi.

Pripojeni po kabelu v ramci LAN bezi rychlosti 100 MB/s ale po wifi (stejna LAN) je to jen 10 MB/s.

Jak mohu docilit toho, aby mi to po wifi bezelo take 100 MB/s? Jestli to vubec je mozne?

Dekuji,
Michal

s tajným typem routeru, ze kterého chytáš signál přes tajný počet zdí a bydlíš v neznámém prostředí, kde je kolem tebe tajný počet sousedů s wifi - nijak.

edit: teď jsem to dočetl celé: ty chceš přes wifi dokonce 100mbit? a na více zařízeních? (100mbyte byl jistě jen překlep)
když z bytě vybouráš zdi a budeš mít wifi-ac router (a klient na notebuku), proč ne.

musel bys napsat, co chceš doopravdy.

Router pre 100Mbps rychlost stoji od 4tis korun vyssie. To je ovsem zbytocne kupovat ak nemas vo vsetkych pocitacoch, mobiloch, konzolach, tabletoch, hanheldoch a inych wifi hackach wifi karty, ktore dokazu taku rychlost prijimat. Potrebujeto 3 anteny na routri a tri anteny na pocitaci a nesmie byt medzi tym ani jedna stena.

1) Kdyz pisu MB/s tak myslim MB/s ne Mb/s ;). Pokud windows nekeca a pri kopirovani neukazuje chybne velke B/b.
2) Rychlost se nemeni v pripade ze stojim u routeru nebo za dvemi zdmi.

Slo mi spis o tipy jak router nastavit, aby byla rychlost co nejvyssi.

V pripade, ze to pomuze, jedna se o tento router: asus-rt-n18u-d2142205.htm
Mel by zvladat pripojeni 600 Mb/s.

Pocitac ze ktereho jsem to testoval je Asus zenbook UX 303, ktery ma wifi standard 802.11ac s rychlostí až 867 Mbit/s.

Jo, nerikam ze to bude 100, ale 10 MB/s jako strop mi prijde dost malo, v pripade, ze jedine zarizeni pripojene na wifi je notebook, stoji vedle anteny a wifi router ma zvladat 600 Mb/s tzn, 75 MB/s jak rikas.

Proto se ptam (slusne), zda by mi nekdo neporadil, jak rychlost prenosu zvysit... thats it.

Specifikacia 11ac vo svojej maximalnej konfiguracii umoznuje rychlost 6933.3Mbps. Taky router budes hladat ovsem marne, neexistuje. Zatial ho nikto nevyrobil. Aj IT experti to povazuju zatial za zbytocne. Z tych 600 si odpocitaj priblizne 40% co je rezia wifi protokolu. To co vyjde budes vidiet ako skutocnu rychlost prenosu v TotalCommander. Ked sa pozres na to cislo, tak si povies, to je malo, chcelo by to fakticky nieco lepsie.

Jo, a ked by si nahodou chcel tych 600 aj dosiahnut, tak je super dolezita jedna vec o ktorej nenajdes v letakoch a prospektoch nikde ani pismeno.
Skryva sa to pod technologiou: TurboQAM
To je taka super vec, ktora nieje dokonca ani v specifikacii, tudiz ked nemas kompatibilnu wifi kartu v pocitaci + ovladac, tak to 600 nepojde, ale iba 450.

v pripade, ze jedine zarizeni pripojene na wifi je notebook, stoji vedle anteny

Ked to neni na "zelenej luke" ale v nejakej miestnosti, tak rataj s vlastnym zarusenim odrazmi a poskodenim paketov.

Ked naozaj potrebujes Wifi na par cm, tak znis vyzarovaci vykon Wifi AP-cka.

u routerů je zvykem udávat rychlost v bitech, u velikostí souborů a rychlostí kopírování je to v bajtech. hlavně že jsme se domluvili.
tvůj router je gigabitový, čili rychlost 100mbyte/s by proti dobré síťovce mohl zvládnout.

router umí enkovou wifi, což je typicky režim 300mbit (nikoli rychlost). se 3 anténami by mohlo jít až o režim 450mbit, nevím zda to platí i po nastavení regionu na cz/eu.
600mbit považuj za maketingový žvást výrobce - jako většinu údajů v it - a dál to neřeš. klidně je možné, že používá ještě další interní antény, ale nezvedne to rychlost spojení s jedním klientem.

režim se nerovná rychlost, ta prakticky dosažitelná bývá u wifi 11n asi 2.5x nižší.
na klientu v notebuku máš normu "ac" - abys ji využil, potřebuješ i router dvoupásmový, tedy ac. ale to už jsem ti výše psal.

protože máš byt, ve kterém kvalita signálu (a tedy i prakticky dosažená rychlost) s počtem zdí neklesá, vyhráváš zlatého bludišťáka. (můžu tě ujistit, že klesá i za sádrokartonem)
počty sousedů za zdí jsou tajné - pusť si proto inssider a prozkoumej, jak vypadá rušení jejich wifi u tebe.

a místo bludů o dosahování rychlosti 100mbyte wifim si radši natáhni kabel.

současná rychlost wifi "10mbyte" (100mbit) odpovídá normálně uváděným údajům 11n: 65mbit pro lite-n, 125mbit pro dvoukanálový režim.
že se ty asusy spolu nedomluví na vyšší rychlosti je logické - to bys musel být v měřicí laboratoři asusu a mít jiné vybavení, aby se ti zobrazily vyšší, jen teoreticky dosažitelná čísla.
u tebe je teď jasné omezení na straně routeru. až ho vyměníš, zase něco z toho využije jen zenbook, jiné krámy bez ac wifi ne.

Dekuji moc za cennou odpoved :).

Bydlim v rodinnem dome a signal jde pres strop a jednu svislou stenu, i tak je ale rychlost stejna jako kdyz jsem u routeru. Jestli klesa, je to o pul MB/s vic jsem nepozoroval.. asi mam dobre zdi :D.
Kabel mam natazeny, zajimalo me jen, jestli je nejaka moznost dosahnout vyssi rychlosti i bezdratove.
Jestli to lepe nejde, neda se nic delat ;), router kupovat nebudu, tech 10 MB/s se da prezit, jen je treba s tim pocitat, kdyz chci neco stahnout... na streamovani videa to staci.

Diky za vsechny odpovedi, to co jsem potreboval jsem se dozvedel.