Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr notebooku do 17 tis.

Dobrý den,
sháním notebook do 17 000 kč určený pro běžnou práci do školy, surfování na internetu, občasné sledování filmů či hraní méně náročných her.
Preferuji výkon před váhou. Nezáleží mi na druhu displeje. Lépe již s operačním systémem. Kvůli rychlosti spouštění systému by se asi hodil SSD disk.
Zatím jsem našel tyto čtyři kandidáty:
https://www.czc.cz/hp-pavilion-15-15-p257nc-stribr na/164677b3/produkt
https://www.alza.cz/gaming/acer-aspire-f15-black-d 3754680.htm
https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-z50-70-black-d2 417789.htm#popis
https://www.czc.cz/asus-f555ub-dm035t-cerna/178601 b14/produkt

Který si myslíte že je nejvhodnější?
Nevím jestli se mám vyhýbat určité značce nebo jestli v tom dnes není rozdíl.
Pokud by jste měli lepší návrh, určitě si nechám poradit.

Děkuji moc
Změna kategorie, původně: PC sestavy. Nechceš PC sestavu. (karel)

Acer - NE
Lenovo - NE / Osobní zkušenost se dvěmi výrobky.. hrůza /
HP - Nevím
Asus - Doporučil bych ti ho.. sám mám Asus od roku 2009 a pořád fičí, sledování filmů, internet ale i hry zvládá pořád.

Lenová sú dobré, len záleží aj od konkrétneho modelu. Jako celkovo značky bych bral od najlepších po najhoršie:

Dobré:

Lenovo (nastejno jak MSI aj Dell, záleží od ceny a model od modelu)
MSI
Dell
Asus

Stred:

Fujitsu

Šmejdy:
Toshiba
HP
Acer (uplne nejhorší)

bože ty seš blbej,... práve po tom čo napíšu ja že "určité modely ... chápeš?" to po mne zopakuješ a ešte prekrútiš na svoje,... a nechapu už vůbec tvoju druhu časť:

Radši mín a kvalitnějších typu které vydrží roky a ne stovky typů a výdř tak půl roku.

když hovorím že sú niektoré modely ("málo") ktoré sú kvalitné, od Lenova, aj z tých vela čo zahrnujú aj špatné.

zjavne sa vôbec nechápeme...

Nechapete ani trocha. Tak to napisu takhle...
Acer, hp, toshiba nema ani 1% (ani 5ks) dobrych modelov... lenovo asus msi a dell maju 40-60% modelov dobrych. Prave ak vyberame z pomedzi ponuky tychto vyrobcov zalezi aj od modelu ktory je dobry ktory je spatny... (tie % som len tak trepol, alo priklad v skutocnosti sa to moze lisit ale celkovo su lenovo msi dell a asus daleko lepsie ako hp acer a toshiba.

Nechce se mi to luštit. Jaké MSI bys mu doporučil do 17 tisíc?

ok,... ok... vyhral si, už nejdu nič psát, vše si to stejnak pekrútiš (pričom si to ani neprečteš len pár viet "vytáhneš"), lebo čo sa týka značiek som hovoril "celkovo" čož som tam aj napsal, ne len v limite 17K a žeby aj preto som tam mohl napsať "od modelu k modelu"-..

vysvetlím to ješte jednou:

Ak si vyberá notebook v ľubovolnej cenovej kategorii tak je vhodné vyberať od výrobcou ako Asus, Lenovo, MSI, Dell,... neodporúčam vyberať z pomedzi Acer, HP, Toshiba.

Kedže on si nastavil cenový limit 17K je jasný že MSI ani dell ted nepripadá v úvahu, aj ked sú lepšie, proč odporúčam tie 2 lenová a zároveň jsem dodal že aj ten asus môže byť?... proč jsem napsal kvalitu značiek když hovorím o konkrétnych modeloch, takže...

príklad: (abys nepochopil to inak, že to je tak v skutočnosti, zas sa budeš hádať že lenovo neponúka na trhu tolko modelov. tak radeji to označím X a Y)
takže máme výrobcu X

ponúka 1000 modelov notebookov
z nich je 400 modelov k hovnu
z nich je 600 modelov dobrých (60%)

dalej máme výrobcu Y (predstavuje "acer", ale ešte jednou si prečti ten riadok hore, a vlastne acer je na tom ešte omnoho horšie)
ponúka 700 modelov
z nich je 380 k hovnu
a 320 dobrých (cca 45%)

tak percentuálne aj celkovým množstvom je odosť lepší výrobca X, a aj tak napíšu že záleží od modelu k modelu, aby zas nekúpil jeden z tých 400 špatných modelov, dalej ak vyberá v cenovej kategorii 17K tak som mu doporučil práve 2 Lenová (snad už niesi slepý) a dodal že aj ten Asus je dobrý,... z hladiska ceny je jasné že vyberať MSI nebo dell ted nepujde,...

Ten Asus - nejlepsi a to vcetne tech Lenovo odkazovanych Mlocikem.

Podle popisu ma ten Asus 7200ot. disk, coz je zdaleka lepsi volba nez pomale 5400ot. nebo SSHD u navrhovaneho zbytku.

Co se tyka kvality v dane cenove kategorii, tak i ja uprednostnuji Asus a Dell jako prvni volbu a MSI a Lenovo jako druhou, zbytek byva po strance zpracovani sasi dost tragedie, mozna ne vsechny notasy, ale osobne uz nic jineho nez ty ctyri jmenovane radeji nezkousim.