Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Display Driver Stopped Responding and Has Recovered

Zdravím,
již druhý den mně trápí problém s PC. A to, že když zapnu jakoukoli náročnější hru, tak se mi po chvíli na monitoru zobrazí pár pruhů a poté obrazovka celá zčerná a hra přestane odpovídat a můžu jen ctrl alt delete. Když jsem napřiklad jen v prohlížeči, nebo na ploše, tak mi občas na celém nebo části obrazovky běhají různé pruhy nebo obrazce z bílé či šedé barvy. Občas celý monitor divně zazrní, celý zčerná a pak jede normálně a vpravo dole mi to napíše chybu: Display Driver Stopped Responding and Has Recovered. Myslím si, že chyba je v grafické kartě. Zkoušel jsem již pořádně vyčistit ventilátory a kartu, přeinstalovat většinu ovladačů, nepomohlo. Testoval jsem ji podle návodu na jak-otestovat-vram.html přes program Video Memory stress Test (který mi nenašel žádnou chybu) a i FurMark, který sem nechal zapnutý asi 5 minut a teplota nestoupla víc než na 80C. Googlil jsem, a našel jsem pár příspěvků, kde lidi hledají radu, když jim to píše to samé co mně, ovšem se jim to neprojevuje stejně jak mně. Grafiku mám MSI R9 270X. Ovšem nevím, jestli je to opravdu problém grafické karty? Když to nenašlo žádnou chybu. Jako poslední možnost zkusím přeinstalovat systém, ale rád bych prvně počkal na vaše rady, abych ho přeinstalovávat nemusel. Systém mám W8.1. Grafiku mám asi 3 měsíce, dosud jela bez problémů.
Díky za rady,
Kryštof.

Tohle me delalo nez odesla grafika i s deskou (docasne jsem to vyresil vypnutim cuda v ovladacich, ale to byla nvidia). Nakonec to doslo do stavu, kdy to delalo pri kazde minimalni zatezi, v nouzovem rezimu to nedelalo vubec, ale nakonec karta chcipla. FurMark mi taky prosel bez problemu (zrejme proto ze jede na opengl).