Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Instalace SATA disku

Ahoj,mam problém s instalací Windows XP SP2 na SATA disk. Mam desku Asus P5B: http://www.asus.com.tw/products4.aspx?modelmenu=2&m odel=1178&l1=3&l2=11&l3=307 v biosu mam nastavenou SATU na ENHANCED a dáme na AHCI, při instalaci xpček zvolim F6, po chvíli se to zeptá na ovladače,dám tam na ICH8 AHCI z diskety chvíli instalace pokračuje a pak mi tu suše řekne že tam neni disk (to jako ve fázi kdy se má zobrazit výběr oddílů). Komp by měl být nastaven,ale objevil jsem že někdo nechal na disku jumper na SATA 150 tak jsem ho vykopl ale stejně to neběhá. Když SATu přepnu do COMPATIBLE tak xpčka naistaluji ale nechce se mi ochuzovat o pravé SATA;-)
Netušíte na co ještě kouknout? Předem dík

No můžu ti ukázat kterou konkrétně mam: katalog.aspx a kód zbozi dej 20060551056 ono to jinak nejde. Ta druhá nevim konkrétně která je.
Pokud ti to pomůže tak řikal že to podporuje nějaká verze deluxe (ale ta ma nvidia chipset....), má heatpipe a hlavně podporuje Raid....
Každopádně tam dal i novější bios a na tohle narazil po pár hodinách bádání.
Tak víš co stejně to člověk na obyč kompu nepozná ;-)

pozrel som si poriadne tie dosky o ktorych hovoris (najlepsie davat link na vyrobcu)
http://www.asus.com/products.aspx?l1=3&l2=11&l3=307 &l4=0&model=1178&modelmenu=2
http://www.asus.com/products.aspx?l1=3&l2=11&l3=307 &l4=0&model=1295&modelmenu=2

Obe maju intel chipset (ziadne nvidia). Rozdiel je v tom ze obycajna ma ICH8 a deluxe ma ICH8R
Podla intelu ale vsetky vedia AHCI, a ta ICH8R ma navyse RAID (Intel matrix storage technology)
Vsetky ICH8:
Integrated Serial ATA Host Controller
—NEW: Up to six SATA ports
—NEW: External SATA support
—Data transfer rates up to 3.0 Gb/s
(300 MB/s).
—Integrated AHCI controller

ICH8R ma navyse:
Intel® Matrix Storage Technology
(ICH8R, ICH8DH, ICH8DO only)
—Configures the ICH8 SATA controller
as a RAID controller supporting
RAID 0/1/5/10 (ICH8R, ICH8DH,
ICH8DO only)

Takze ano je mozne ze to na tvojej nejde, ale nie preto ze to "nepodporuje" ale preto ze vyrobca nieco po****. ALe fakt neries to ak chces AHCI a nejde to ani s anajnovsim BIOSom zapoj to na ten JMicron controller, alebo to nechaj bez AHCI, nie je to az taka tragedia.
P.S. alebo je mozne ze ICH8 (nie R) fakt nepodporuje AHCI, aj ked intel tvrdi ze podporuje, alebo k obycajnemu ICH8 intel neposkytol ovladace na tej diskete, v tom je vzdy bordel :-)

no, bud keca on alebo keca intel :-) Podla intelu obe maju AHCI, ICH8R ma este aj RAID.

Schvalne som sa ta predtym pytal ze ake presne mas moznosti ak tam strcis tu disketu, ptz. moznost pre ICH8R mozno fungovat nebude, a chcel som som vediet ci na tej diskete je ovladac aj pre obycajny ich8 (moze byt nejako dementne popisany) a ten treba zvolit. Alebo tam vobec nie je (ale iny na inteli najst neviem)

Ked si pozeram .txt k tej diskete tak tie ovladace podporuju len ICH8R alebo mobilny ICH8M, takze mas smolu - nie su ovladace.