Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak rozjet systémový disk EFI

Potřeboval bych poradit.

Nainstaloval jsem si Windows 10 na SSD disk. I když mám pocit, že jsem všechny ostatní disky před instalací odpojil a měl v tu chvíli připojen pouze ten jeden, tak to vypadá, že s odebráním staršího SSD, kde jsem měl původní systém, jsem odebral i něco potřebné ke spuštění systému. Jelikož teď se mi nedaří systém z toho disku spustit a ani když jsem nainstaloval systém na jiný disk, tak se mi disk nehlásí ve Windows. Vidím ho jen v Partition Wizardu. Vidím na něm i ta data, ale nevím, jak se k nim dostat. Bohužel to nemůžu vyřešit tak, že tam vrátím ten odebraný disk, protože ten jsem již celý smazal. :(

Ten disk, ktery nevidis po windows, stiskni <Win+R> do spoustecí kolonky napis CMD
• V CMD consoli, napis príkaz:

diskpart

• Nasledovne vypis disku:

list disk

• Po vypisu disku pripojenych na tvoje PC, mezi nema najdi ten tvuj, je ten disk Online nebo Offline?
• Je-li Offline je potreba ho zapojit Online, stale pres diskpart.

Diskpart
List disk
Select disk <cislo tvého disku>
Online disk

Anebo jsi zlikvidoval zavaděč (nebo ho máš na jiném disku).
Oprava po nefunkční instalaci systému (objeví se nějaká chybovka):
cs
-------------------------------------
Je potřeba spustit boot z instalačního DVD a dát spustit s příkazovým řádkem.
Přejít do command (CMD) a zadat postupně toto a odentrovat:

bootrec /RebuildBcd
bootrec /FixMbr
bootrec /Fixboot

Pak zrestartovat PC.

"I když mám pocit, že jsem všechny ostatní disky před instalací odpojil..." Opravdu ten pocit byl správný? Ne.

Instalátor Windows 10 má neukojitelnou chuť zapisovat "své poznámky" na všechno co se jeví jako hardisk.
Nevím, proč to dělá (stalo se mi něco podobného). I když byl datový disk jako logická jednotka, nešlo už po výměně systémového disku spustit původní systém. Žádný z nástrojů k opravě spouštění nebyl schopen to opravit. Záchranou byla bitové kopie původních Windows.

Snad sem aspon napis ze co na tom disku je. Je tam GPT alebo MBR tabulka oddielov? Mas tam v nejakom oddieli boot\efi\nejaky subor.efi ?
Musis si aj skontrolovat BCD zaznamy pomocou prikazu bcdedit (nabootujes z instalacky do konzoly).
Skus v BIOSe aj legacy boot aj uefi boot z toho disku. Ak mas v biose boot moznost Windows Manager tak pouzi tu.

Děkuji všem, za návrhy na pomoc. Byl jsem celý den v práci, tak jsem nereagoval. Něco z toho zkusím a dám vědět, jak to dopadlo. Blbé je, že když chci nainstalovat znova systém se zachováním souborů, tak mi to napíše, že je disk zamknutý, že ho mám odemknout a zkusit znova. To fakt nevím, jak ho odemknout. :(