Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Útoky na Facebookový profil a email

Zdravím
Půl roku zpátky cca se mi někdo pokoušel dostat na můj facebookový účet minimálně dvakrát za sebou. ( Linux z chrome a IP adresa směřující do kalifornie, předpokládám že to jsou naprosto falešné informace a dotyčný se kryje (vpn, proxy co já vím...))
Následně 2 měsíce zpátky se mi někdo dostal na účet Gmailu (na pár hodin než jsem na to zareagoval) a vzhledem k tomu že tam nic nemám cenného nechápu proč se tam někdo chtěl dostat. Jsem vyšinutý na bezpečnost, takže nesmysly nestahuju, na porno chodím na telefon který má iOS :D a používám Eset a Malwarebytes.
No a na závěr se o to někdo pokusil včera tolikrát že mi zablokoval možnost obnovení hesla, takže jsem musel čekat do dnešního rána. Je na místě reinstall počítače a pořízení VPN? Nevím co mám dělat, vyloženě mě to nesere, ale jde o ten princip, že mě předpokládám jeden a ten samý člověk snaží trackovat nebo je to fakt divná náhoda. Za sebe můžu říct že jsem dělal 100% už od doby co mám tenhle notebook pro to aby byl čistý bez viru prostě safe, takže pokud mám v PC keyloggera nebo nějaký jiný vir nic s tím nenadělám, kromě reintallu, který beru jako až poslední možnost. Obracím se tedy na vás, co by jste v této situaci dělali vy a co by jste mi poradili? Je mi to nepříjemné a chci se toho člověka zbavit.

Budu velmi vděčný za každý chytrý názor nebo radu!

loading...

Ako sa ti niekto mohol dostat na ucet Gmailu? Musel vediet heslo. Skus popremyslat ako sa k nemu dostal. Nejako nechapem o co sa pokusil tolkokrat a co zablokoval.
Navyse tie reci o 100% su podozrive, urcite pouzivas win, urcite pouzivas admin ucet, takze si vlastne nespravil pre svoju bezpecnost nic.
Btw ked si paranoidny neviem preco nepouzivas sandbox, respektive nejaku virtualnu masinu a masochisticky chodis na porno na malom displeji;o).
Pre teba je vhodne pouzivat na browsovanie virtualnu masinu, bez moznosti spojenia s hostitelom (ak si paranoidny) a ked sa chces trapit sprav si ten virtual linuxovy este aj k tomu.
A uzivaj porno na velkom monitore:puff:

:D Paranoidní možná jsem, ale zdravě. Kdo a proč by to dělal, navíc ještě opakovaně? Nijak zajímavý nejsem a pokud to byla náhoda, tak dost otravná. K tomu blokování - pokoušel se tam dostat tolikrát, že se mi k tomu přístup bloknul a napsalo mi to ať to zkusím jindy. Virtual box je možná řešení, ale pro paranoidní lidi a to já si radši ten notebook reinstaluju, když už nic. Mimochodem bude mi vůbec to VPN k něčemu? :-/

Třeba máš tak slabé heslo, že ho bot uhádl napoprvé. :-D
Ale jsou i hromady falešných hlášek (Gouglí se snaží být papežštější papeže).
A někdy nakonec zjistíš, že "ten druhý" jsi byl vlastně ty sám. Zvláště, pokud na účet sám přistupuješ z různých míst, různými prohlížeči, z různých IP adres a z různých mobilů, atd. Cesta z Prahy do Prahy může být po internetu zatraceně dlouhá...

Tak moje heslo má od 15 znaků/písmen/symbolů/čísel do 30, takže to tak jednoduché nebude, navíc ani jedno heslo se mi na žádné stránce neopakuje, jak říkám všechno mám zabezpečené a nebýt ověřování totožnosti přes mobil, tak už bych pravěpodobně měl po gmailu a facebooku...