Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po vypnutí PC myš stále svieti

Dobry den,
takze k PC som dostal mys so svetlom a to svieti aj ked je pocitac vypnuty. Tym padom je treba mys odpojit aby to zhaslo.
- na mysi nie je ziaden gombik na vypnutie svetla
- tato tema tu uz velakrat bola ako som si vsimol http://pc.poradna.net/q/view/933736-mys-sviti-pri- vyplem-ntb

Najskor sa to da vypnut v biose. Cast power management ci co. Potom nejaka moznost "power up" a ine napisy. Na nete som nasiel par navodov lenze na mojom biose som take moznosti nenasiel.
Do tychto komplikovanejsich casti pocitacov sa nerozumiem tak pisem ci niekto neporadi.

Mam presne tento ASUS BIOS, ktory je v tomto linku:
http://www.anandtech.com/show/6516/z77-mitx-roundu p-five-of-the-best-msi-zotac-asrock-evga-and-asus/ 15

Jak už bylo mnohokráte zde na fóru probíráno, jsou v zásadě tři možnosti. Některé desky to umí přepnout v BIOSu, některé mají jumpery a u některých to prostě nelze (sám jsem to kdysi na své desce udělal tak, že se přeruší spoj na desce a USB sloty se místo k +5VSTB připojí k +5V). A v BIOSU se to opravdu může jmenovat různě (slyšel jsem dokonce něco o funkci TurboCharger...)

Ak mas tu dosku ASUS P8Z77-I, tak
a) skus mys zapojit do USB2.0 portov, to su tie 4 vedla HDMI konektora. Tie podla manualu nemaju charger funkciu. Ked to nepomoze tak
b) Chod do advanced - APM, a daj "ErP" na enabled. A skus vsetku USB porty. Ked to nepomoze tak to daj zas na Disabled, a
c) chod do onboard devices a daj ASMedia charging support na Disabled, a skus pouzit ASMedia USB porty, to su tie pod LAN konektorom.

Este na to moze mat vplyv aj Windows, chod do spravcu zariadeni a najdi si tam mys a deaktivuj prebudzanie tym zariadenim. A ked mas Win8 alebo novsi, tak si mozes v ovl.panely-energia-tlacitka vypnut "rychle spusteni", ptz ked je to zapnute tak sa PC vobec nevypina len sleepuje.

• Na nekterych deskach stacil prohodit konik PS2_USB_PWR1, jiny USB port jsi zkousel ? Zkus zda-li je v 2.0(cerny)ho hodit do 3.0(modry)
• Do BIOSU se dostanes, nebo jsi jen v zakladnim obrazkovem nastaveni ? /viz BIOS UEFI

Nemusi to byt vobec nic. Jedine co je musi, je ze pes sa musi vysrat. Tie veci keby si robil spravne, vcetne toho vo Windows a vypnuti rychleho spusteni, tak by si to najskor uz mal tak jak chces. Necitas pozorne. (alebo cinan vsetky porty dal natvrdo na standby vetvu, o com ale pochybujem)

Já v takových případech doporučuji jednoduše odpojovat počítač (a s ním monitor a případné další záležitosti, jako např. reproduktory) od napájení, např. pomocí prodlužovačky s vypínačem. Je to dobré nejen kvůli případnému svícení myši, ale i kvůli bezpečnosti, trvanlivosti (některé - ne všechny - zdroje trpí, stojí-li dlouho pod napětím) a možná tak trochu i spotřebě elektřiny. Nastaví-li se navíc, aby se počítač zapnul hned po přivedení napětí...

Na to mám takové udělátko, když vypnu PC, automaticky se odpojí od sítě, nejen že to šetří elektřinu a nic nesvítí, ale ochrání to PC od případného přepětí v síti např. při bouřce. Pro rejpálky. samozřejmě vím že přímý zásah blesku PC neochrání nic. :-)