Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jedná se o vir? V pc mám kromě své wifi tulipán najednou novou tulipán 2

Zdravím všechny a prosím o radu. Stala se mi následující věc.

Mám doma 2 roky připojení k wifi, které se jmenuje například ,,tulipán".

Nyní se mi nově objevuje v notebooku další připojení označené jako ,,tulipán2"

Může se jednat o vir? A o vir přímo v routru, nebo v notebooku? Stalo se to po tom, když jsem brouzdal po různých zahraničních streamech, které nábízejí fotbalové zápasy a měl jsem takový dojem, že nebylo úplně vše v pořádku a mohl jsem něco chytit, nicméně avg free mi žádný vir nenašlo.

Proto mě napadlo, zda se nemůže jednat o vir přímo v routru? Co si o tom myslíte? Předem díky za radu

P.S. Úspěšně to zatím ignoruji a přes ,,tulipán2" se nepřipojuji, ale stále se to zobrazuje. I když to smažu, ihned se to zase objeví...

Tak to se zeptej spravce wifi routeru. Pokud jses to ty, tak ti nic nebrani se do nastaveni routeru podivat, co tam mas za vytvorene wifi. Pripadne se router da obnovit do tovarniho nastaveni. Stejne tak si u vyrobce routeru zkontroluj pripadny update firmwaru.

Byl jsem pryč a dostávám se na interet znovu až nyní.

Do těch sítí jsem se teda díval a co s tím jako? Ten Tulipan 2 tam je taky, dal jsem ho smazat a nepomohlo to. Objevuje se stále.

Nastavení internetu jsem si nenastavoval sám, ale pán z firmy, co tady a v okolí poskytují lidem připojení k internetu doma. Funguje to několik let bez problémů, až teď se mi začlo ukazovat tohle. Zatím jsem se přes tu ,,dvojku" ani jednou nepřihlásil. Ale zajímavé, že se to oběvuje jen v notebooku, v mobilu s Androidem ne.

To nastavení tajného routru jsem nepochopil..? To myslíš ten Tulipán 2 jako že je tajný routr? A kde bych měl najít to jeho nastavení?

Ten tulipan 2 jde z tveho routeru? Koukal jsi na to primo na routeru pres webove rozhrani? Zkousel jsi ho smaznout? Snizuje ti to vubec tvoji rychlost?
Napada me, zeby se treba nejaky nenechavy soused pripojil na tvuj router (zrejme tam bude defaultni admin ucet) a vytvoril si pro sebe "nenapadne" pripojeni.

je to vlastnost windows, vygeneruje automaticky další profil s číslovkou pro stejný SSID a ten se chová divně, vygoogluj si téma "wireless network ssid 2"

rychlý lék je ty další ssid odznačit automatické připojení, pak se to na ně nepřipojuje a nevšímat si jich, další léky si vygoogluješ "merge"

Zdravím, delší dobu jsem neměl přístup k netu. Snažil jsem se to vygooglovat, ale česky jsem vůbec nic nenašel a aglicky neumím ani slovo. Něco jsem se snažil přeložit přes překladač, ale nedávalo mi to žádný smysl. Myslím si, že to je složité i čistě česky, natož to se to snažit překládat překladačem.

Dá se to popsat pár větami česky, aby to pochopil i ,,hloupý"? Kde na najdu to ssid?

Mně se teda nepřipojuje nic automaticky, vždy musím ručně dát připojit, k jaké síti se připojit chci.

A tak jsem se vlastně přes ten ,,Tupilán 2" nikdy nepřipojil.

Na začátku mi vlastně šlo hlavně o to, jestli to není nějaký vir. Tak teď už víme, o co se asi jedná. Zajímavé ale je, že roky žádný problém nebyl, mám stale stejný notebook i připojení k netu a najednou se teda ten Windows rozhodl, že zrovna teď vygeneruje další profil pro stejný SSID...::)