Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní monitor.

Čau, měl bych na Vás dotaz. Plánuju si koupit nové PC.. vybral jsem si sestavu http://game.wolfgad.cz/Herni-PC-sestavy-vzorove-he rni-pocitace-11797/607-E8C-WOLF-PROgame-INTEL-XENO N-3-4-Ghz-AMD-R9-380X-4GB

Tato sestava má celkem "slabou" grafickou kartu, ale proto si to kupuju :) zní to divně, ale radši si připlatim za ostatní komponenty atd.. a nebudu utrácet kolem 10 000 za grafiku, když teď vyjde nová generace. Hodně lidí doporučuje počkat na novou generaci, ale já si myslim, že je to blbost.. podle mě je lepší počkat tak 1 rok, než se ty karty ještě zdokonalí a ustálí se cena a bude jasné, zda je to dobrá volba.. To jsem drobet odbočil, ale zajímal by mě Váš názor na tuto teorii :)

Hlavní věc na kterou se chci zeptat je ta, jaký si k této sestavě vybrat monitor v závislosti na této grafické kartě. Ideálně do 5 000 Kč. A dále bych se chtěl zeptat, jestli je pro mě jako pro běžného hráče vhodná investice do 144 Hz monitoru? Spokojil bych se s velikostí monitoru 24.. (nejsem nějak moc náročnej na top kvalitu obrazu.. stačí mi takovej průměr).

Předpoklad je ten, že při koupi nové grafické karty tak za rok, bych popřípadě vyměnil za lepší monitor, který využije vlastnosti výkoné g. karty :)

Tak doufmám, že mi někdo z Vás poradí nějaký dobrý typ na monitor do 5 000 Kč :)

Pocitac strasnej, zdroj s tendenci napodobovat prskavku, kancelarska deska, zalozene na starsim DDR3, takze za par let neupgradovatelne, samozrejme procesor nema chybu, ale je otazkou zda potrebujes maximalne vykonny procesor na ukor vseho ostatniho.

Soucasne grafiky 28nm, technologie stara 5 let, nove grafiky 14nm (AMD), tady neni debata, ze to bude super, neni na co cekat, osobne kupuju hned jak to vyjde a jak budou k dostani, toho se obavam nejvic, protoze ten hlad po novych grafikach citim, ze bude hned vyprodano, takze pro me za me klidne si kup starsi GK.

Monitor ber IPS nebo pripadne PVA/MVA, do 5K to bude na hrane, ale neco se da urcite sehnat. 144Hz maji frkujini na hry radi, ale obavam se, ze do 5K to budou same zastarale nekoukatelne TN panely, ktere bych nedoporucil snad ani nepriteli.

Za rok az koupis lepsi monitor, tak muzes ten soucasny mit jako pomocny druhy monitor vedle, takze uplnyho smejda bych na tvem miste urcite nekupoval.

Ok děkuju za odpověď, ale s tím PC jsi mě teď toršku zaskočil.. :) už jsem byl rozhodnutej, ale teď váham..
Jak jsi říkal, že je to založeno na technologii ddr3, tak o tom vim, ale to by přece neměl být problém u vylepšení grafické karty ne?

S tou grafickou kartou jsem rozhodnutej, že počkam a koupim jí až za ten rok cca..

A teď jsem hledal dál a našel eště sestavu: http://game.wolfgad.cz/herni-pc-pro-nejnarocnejsi- hrace-s-vykonem-do-budoucna/700-F3C-WOLFgamePRO-In tel-I5-6600-3-3GHz-na-MSI-Nvidia-970
Ta má DDR 4.. jaký máš názor na tuto sestavu? (tato stránka se mi líbí, protože když si naházim komponenty do košíku třeba na CZC, tak je to stejně drahý, nebo i o něco dražší.

jak to myslíš s tou prskavkou? Jako, že je hlasitej?
Jinak na ten PC zas tolik nepospícham.. ale docela bych si už něco zahrál.. proč se ptáš? Jestli jde o ty nový grafiky.. tak já mam limit na bednu kolme 25 000 Kč a za tu cenu to podle mě neseženu s novou generací.. a jestli pujde ta cena u GTX 970 dolů? Proč myslíš? Podle mě bude pořád o dost levnější než ta nová generace, tak dolů moc nepujde.

CZC a Alza maji prehledne stranky, proto se odkazuji nejcasteji tyto dva obchody. Ja mam treba jeste dobrou zkusenost s tiphardware nebo softcom, ale jejich webovky zdaleka tak vymakane nejsou. Kazdopadne sestavis-li si pocitac sam nebo nechas sestavit na miru (na CZC to delaji zadarmo) mas jistotu, ze ti tam nedaji prave takovou smejd komponentu jako je ten Fortron zdroj.

Protože tohoto marginálního garážníka tu nikdo obvykle nedává a navíc, pokud mne neklame paměť, se tu objevoval záhadně někdo od nich s tak roztomile skrytou reklamou až byl nápadný jako slon na Sahaře.

(tato stránka se mi líbí, protože když si naházim komponenty do košíku třeba na CZC, tak je to stejně drahý, nebo i o něco dražší.

To ale dost kecáte - ten seznam vyjde levněji než je u garážníka.
Navíc je monitor počítačová periferie, která není "na hraní" a teď je tu ještě problém se sestavou. Sestav okolo 25 000,-Kč je tu dost od M-Pola, hledej a bude ti nalezeno.
Případně zde je můj drobný pokus, taktéž bez os.

Jak vyjde Polaris 10, ale i GTX1070, tak uz to nikdo nekoupi, takze budou muset tu GTX970 zlevnit zbyle kusy na skladech.

Fortron jsou zdroje z papiru, radi obcas predvadi pyrotechnicke efekty, proto prskavka. Pokud zdroj, tak pozaduj Seasonic, pripadne nekancelarskou verzi Chieftecu, dalsi nema cenu jmenovat, protoze jsou drahe. Jde o to, ze cim vetsi spotreba procesoru a hlavne graficke karty, tim je pocitac narocnejsi na zdroj. Udaj 600W apod. nic o kvalite zdroje nerika, to je jen pro BFU, kteri tomu nerozumi a jsou ochotni koupit vsechno.

Ok děkuju Vam za rady a omlouvam se jestli to vypadalo jako reklama na tu stránku :) Měl bych teda na závěr poslední dotaz..když zvolim tu první sestavu DDR 3 a vyměnim zdroj za ten jak jsi říkal.. bude v budoucnu problém vyměnit grafickou kartu za lepší? Ten procesor má výkonu do budoucna dost.. ramky by neměli být problém přidat si myslim.
Budu spokojenej, když mi ta sestava vydrží cca 4-5 let.. s tou lepší GK.. pak když třeba odejde ten procesor, tak stejně bude zase xxxx nových věcí a budu pro vylepšení toho PC volit nějakej zásadnéjší způsob... ( ponecham si třeba grafickou kartu a vyménim základní desku, procesor atd..)

Nechceš čekat tak jde komplet sestava za 25 000,- + 5 000,- monitor, složit takto -

Návrh herní vyšší střed Intel i5 Skylake + OS Win 10 + VA 24" monitor /30 125,-/

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_0TUP0137C601 1WQQ01303B0137DV012ZHT0134WM013BWC013B6S010WXU011O 1X012L44013DG401

Na CZC.cz je setavení/otestování a instalace OS Win zdarma, stačí naklepat do košíku a ke konci příštího týdne už můžeš vesele pořádat herní hrátky.

Ok děkuju za doporučení. Vypadá to dobře, tak to v téhle sestavě objednam.. Prošel jsme si jednotlivé komponenty a koukam, že to má DDR 4, tak by to do budoucna mělo být určitě lepší na vylepšení. Jenom bych měl eště dotaz, ohledně zdroje.. má výkon 520W tak mě to drobet zaskočilo, protože většinou všude bejvá kolme 600W. Vim, že jste mi tady psali, že ten výkon ve W neni tak důležitej, ale než to objednam, tak se radši eště ujistim :)a ty ventilátory to utahnou všechno?

Zdroj 520W je Seasonic, tu sestavu utahne s prehledem. Samozrejme jsou lepsi zdroje, ale to bys musel priplatit:

https://www.czc.cz/seasonic-ssr-550rm-550w/115467/ produkt

Pokud premyslis nad vylepsenim sestavy, muzes krome procesoru i5-6600, ktery je jen o malo vykonejsi, premyslet take nad lepsi deskou:

https://www.czc.cz/msi-h170-gaming-m3-intel-h170/1 78006/produkt

a nad lepsim chladicem procesoru:

https://www.czc.cz/silentiumpc-fera-3-he1224/18765 9/produkt

---

M-Pol ti navrhl pouzitelny zaklad, ktery je urcite dost lepsi nez cos chtel poridit prvne. Ale samozrejme pokud do toho chces dat vic penez, tak porad se da vylepsovat, aby to bylo jeste lepsi.

Tak jsem na to koukal a jsem rozhodnutej, že v sestavě vyměnim:
-ten procesor za I5 6600,
-tu desku https://www.czc.cz/msi-h170-gaming-m3-intel-h170/1 78006/produkt
-chladič https://www.czc.cz/silentiumpc-fera-3-he1224/18765 9/produkt

ale nejsem si jistej zdrojem.. říkáš, že tenhle tu sestavu utáhne úplně v pohodě, tak proč vylepšovat? Nebo spíš v čom je lepší? do budoucna plánuju vyměnit jen grafiku za tu novou generaci a přidat ramky.

Tak ten SSR-550 je Gold, to znamena lepsi ucinnost, mene ztratoveho tepla, lepsi vetrak, celkove tissi, potom ten S520 ma dvakrat +12V vetve po 20A, zatimco ten SSR-550 ma jednou +12V dimenzovanou na 45A. To je vzdycky lepsi a ukazuje to kvalitu toho zdroje, takze se da predpokladat stabilnejsi napeti, nakonec se podivej na ostatni zdroje, ktere maji jednu +12V vetev hodne nadimenzovanou, ze jsou drazsi. Proste ten zdroj S520 je kvalitne udelany zaklad, ale pokud chces neco lepsiho, tak potom ten SSR-550.

Ok tak to udělam podle té sestavy, kterou jsi mi navrhnul. Dík :) ale ta deska by mě už nepoložila.. jsou to 300 Kč navíc. ale jestli říkáš, že je to zbytečný, tak to měnit nebudu :) a ten procesor teda taky necham ten levnější.. a třeba za nějakej rok ho vyenim za lepší.

Ano teploty když tam měli jenom jeden přední fan se kterým se case prodává co fouká na MB a na HDD tudíž nic to pořeší dokoupenej druhej přední,vibrace se daj taky pořešit,tady jí někdo už kupoval však může napsat poznatky,osobně bych case co má HDD napálený přímo proti GPU teda už nechtěl.(recenze od uživatelů Alza,CZC nějaký jsou a nikdo si nestěžuje)