Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Domácí Youtube cache

Ahojte,
možná je můj dotaz strašná blbost, ale...

Existuje něco jako "domácí Youtube cache"?

Osvětlím: v LAN je pár počítačů, notebooky... Internet je z roku raz dva (500 kB/s down, 32 kB/s up) a lepší řešení v lokalitě není. Rodinka si ráda pouští videa z Youtube. Velmi často už ta, která už kdysi měla puštěna. Co to dělá s Internetem je - v době HD videa - jasné.

Napadlo mě pár řešení:
- zvětšit browser cache na každém počítači na nějakou brutus míru (100GB) ale nevim, jestli to na Youtube pomůže (a neřeší to situaci, kdy se někdo snaží podívat na video, které je nacachované jinde)
- instruovat všechny, jak stahovat YT videa lokálně a ukládat na síť - proběhlo, výsledky nevalné.
- "nějaké Raspberry s Linuxem", které by samo cachovalo sledovaná videa a v případě opakovaného requestu je nabídlo z lokálního úložiště. To by průběžně přepisovalo podle toho, jaká videa aktuálně frčí...

Co vy na to - existuje něco takového nebo pochopili jsme se aspoň? :)

Díky předem za komentáře.

A není nejjednodušší si ta opakovaná videa stáhnout s YTD a uložit někde doma na NAS?

Squid moc řešení není, na dynamický content se nehodí/není určen a bylo by třeba nějakých tweaků co by narušily HTTP standardy a pravděpodobně i starší verzi Squida, protože AFAIK aktuální verze 3 s tímhle záměrně nechce nic mít.

edit: tak je to tak, plus další problém, který se se Squidem vyřešit nedá (viz kapitola "Caching YT is impossible with Squid only now"): http://wiki.squid-cache.org/ConfigExamples/Dynamic Content/YouTube#Partial_Solution_2:_Squid_Storage_ De-duplication