Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Změna barvy BSOD

Padají vám Wokna? To si pište že padají. A kdo tvrdí, že nepadají, tomu padají dodnes. A vsadím se, že už vás omrzela ta hnusná modrobílá barva. Nechtěli byste ji nahradit třeba nádhernou fialovooranžovou? Ale to víte že byste chtěli. A pokud nevíte jak na to, tak tady je návod:

http://hps.mallat.cz/view.php?cisloclanku=200307220 3

PS: může to být docela prdel, ne?

Lidi, neměňte si ty barvy!! Microsoft udělal modrou obrazovku po desetiletým výzkumu předních psychologů, kteří zjistili, že modrá nejvíce uklidňuje. Jestli si uděláte třeba červenou, máte v těžkým ohrožení monitor, že ho rozmlátíte (je zajímavé, že když uživatele popadne vztek, tak chce rozsekat monitor na cucky, i když za to může ta plechová budka pod stolem).

PS: Nečetl jsi náhodou Sam Lundwall: Nic pro hrdniny ;-)?

Abych se přiznal, je to moje nejoblíbenější povídka. Tos poznal podle stylu mýho příspěvku, žejo? :-D

EDIT: pokud vím, tak nejvíc uklidňující barva je zelená...

Přesně! Taky se mi příběh Bernharda moc líbí. Má vynikající překlad, kde zůstaly zachovány slovní hříčky a nečekané, vtipné obraty. Třeba, jak bozi čarujou: "...majestátní zvuk varhan se mísil s pachem síry a myrhy. Smísil se rovněž s divokými kletbami, protože ... jednomu z bohů chytl plnovous". Ten text nemá chybu :-).

Nebo tohle: "'Myslíš tenhle?' ukázal na velký knoflík s nápisem 'Hlavní vypínač ručního ovládání. Pouze pro služební potřebu. Pracky pryč!'" To nemá chybu :-D