Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno generátor náhodných čísel

čus, mohli by ste mi poradiť nejakú web stránku alebo aplikáciu ktorá by generovala "náhodné čísla" avšak nie úplne, vlastne tak abych mohol nastaviť hned viacero rozsahov. Taktiež aby som mohol nastaviť pravdepodobnosť (%) že z ktorého rozsahu vybere číslo, dalej aby som nastavil samotný počet čísel, a počet skupín? vopred dík.

Staci do vyhledavace napsat klicové slova typu : Numbers Generator

1) www.random.org
2) http://www.mathgoodies.com/calculators/random_no_c ustom.html]
3) http://www.psychicscience.org/random.aspxhttp://ww w.mathgoodies.com/calculators/random_no_c ustom.html[/url]

• Jinak náhodné císla ti dokáze dát i hlava, mysli na náhodné císlo a : dívej se z okna a bude to jak ve windows, nebo do lednicky na tucnaka preferujes li linux, kousni do jablka pro osx :-)

nechcem kocku, to bolo prirovnanie, že prečo nemôžem generovať čísla "v hlave".... inak by som chcel generovať napríklad čísla tak že bych mal rozsah od 400 do 700 a od 1000 do 5000 s tým že by v skupine1 boly čísla od 400 do 600 a čísla v tomto rozsahu by maly 70% šancu že padnú, a zvyšné teda 600 až 700 a 1000 až 5000 aby maly dokopi 30% šancu že spadnú. Snad chápeš?

• Nakresli mi to presne (kuprikladu v PAINT/Program jiz obsazen ve Windows) a ja ti udelam nakou mensi aplikaci.
• Ale opravdu potrebuju "PRESNE" co ches, muzes mi nakreslit treba kolonky/kde se bude vpisovat pravdepodobnost, do kterych ma byt co vlozeno k vypoctu, hodnoty.
( + jako mas verzi Windows)

teda by som chcel aby som tam mal kolónku kde by som nastavil počet čísel ktoré ma vygenerovať napríklad by vygenerovalo: 17, 32, 47; (teda 3 čísla, tak bych do tej kolónky napsal že 3).

dalej by som zadal počet skupín to by bola druhá kolónka kde by som zadal napríklad 2 skupiny,... pre prvú skupinu by som nastavil pravdepodobnosť 70% a rozsah 400-699 a 1200-4000
dalej bych tam dal druhú skupinu kde by som nastavil pravdepodobnosť 30% a tam by som dal rozsah 700-1199... samozrejme by to znamenalo že čím bych dal viac skupín tým by tam bolo viac kolóniek, a v rozsahu bych mal tlačítko napríklad (+) a kdy by som naň klikol bych mohol pridávať další a další rozsah (by pridalo dalšie kolónky). Snad ma chápeš. a posledná kolónka by bol práve výsledok (tam by sa nedalo písať) ale počítač by tam písal čísla.

inak tých skupín mi stačí max 10. teda viac kóloniek netreba (aby sa to zmestilo) a pre každú skupinu stačí max 5 rozsahov. inak pravdepodobnosť by som bol rád že kdyby som už vyplnil všetky kolónky až na posledný tak aby to už samo doplnilo tak aby bolo presne 100% (na všetky čísla). čož je jasné že dokopi to musí vždy dávať 100%

ešte to napíšu inak aby to bylo lepšie pochopitelné,... dajme tomu že by som nastavil že má vygenerovať 100 čísel,... nastavil by som 2 skupiny:
do prvej skupiny by som nastavil 70% pravdepodobnosť, a zadal jeden rozsah a to 500-699. a druhú skupinu by bolo teda 30% a nastavil 2 rozsahy a to 300-499 a 700-1000
takže výsledok by bol ten že by vygenerovalo 70 čísel v rozsahu 500-699 a 30 čísel v rozsahu 300-499 alebo 700-1000. Samozrejme viem že 70% pravdepodobnosť neznamená že vygeneruje 70 čísel presne z tej skupiny. Je to len o náhode, niekedy to môže byť aj 63 čísel niekedy napríklad 74 čísel ráve z prvej skupiny. Len by bola pravdepodobnosť 70% že práve nasledujúce (jedno) číslo bude práve zo skupiny 1.

Môžeš si to "naprogramovať" aj v Exceli. Jediné, čo musíš vedieť, je matematika. Použiješ to, čo písal MM...

Princíp je taký, že máš náhodné číslo z intervalu [0;1), pričom čísla z intervalu [0;0.7) namapuješ na interval [500;700) a interval [0.7;1) namapuješ na [300;500) a [700;1001), resp. ten druhý interval namapuješ na [0;501), pričom následne z toho [0;200) namapuješ na [300;500) a [200;501] namapuješ na [700;1001).

Dovolím si tě poupravit, na generátor čísel hodnot pro kostku musíš použít -maximum 7, neboť maximum vrací hodnotu která je menší, nikoliv rovna danému číslu.

PS C:\Users\MKc> 1..1000 | %{Get-Random -Minimum 1 -Maximum 6} |group |sort

Count Name Group
189 5 {5, 5, 5, 5...}
202 3 {3, 3, 3, 3...}
199 4 {4, 4, 4, 4...}
197 1 {1, 1, 1, 1...}
213 2 {2, 2, 2, 2...}

... nikde žádná 6ka