Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak se odkázat na button, když mám jeho jméno ve stringu (C#)

Zdravim, dělám si prográmek a narazil jsem na malý problém, nevím jak se odkázat na jednotlivé buttony pomocí jména, které mám uložené ve stringu.
Vypotil jsem ze sebe kód, viz níže. Bohužel nefunguje podle mých představ, abych byl přesnější nefunguje vůbec. :-D

Button stisknutéTlačítko = (Button)sender;
btn1 = stisknutéTlačítko.Name;
Control tl1 = this.Controls[btn1];
tl1.ForeColor = Color.Black;
tl1.BackgroundImage = Properties.Resources.Sova;

Akorát jsem ještě chtěl dopsat, že všechny tlačítka musí mít stejný Event "Click"(u všech např. btn_klik).
Možná jen něco špatně chápu, ale myslím, že za této situace tento kód nefunguje, vždy po kliknutí se přepíše "stisknutéTlačítko", jestli se mýlím tak se omlouvám.

Omlouvám se, kód, který jsem napsal funguje, ale měl jsem pod tlačítky panel, na který jsem už dávno zapomněl (vrátil jsem se k tomu projektu po dlouhé době).

Stačilo změnit this. na panel1.

Button stisknutéTlačítko = (Button)sender;
btn1 = stisknutéTlačítko.Name;
Control tl1 = panel1.Controls[btn1];
tl1.ForeColor = Color.Black;
tl1.BackgroundImage = Properties.Resources.Sova;

Děkuji za rady, zamykám.