Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pc hibernace se Pc vypne po chvilce místo uspání....

Zdravím mám na Pc naistalovaný W10 vše Ok akorát když dám uspat tak se to po chvilce komplet vypne,v nastavení mám u HDD nevypínat a vše nastavený jak má bejt,v BIOSu jsem u after power failure bios nastavení vypnul,ale pořád se to komplet vypíná.Někde ještě něco nastavit? Jenom mě to zajímá ta MB má podporu poslední Vista ,ale W7 tam to fachalo správně naopak v Ubuntu vůbec.Deska Intel Mount Washington BLKD525MWV - Intel NM10 .

To robia tie "zmätky" v pomenovaniach. Niekde je "Uspať", alebo "Úsporný režim" - čo je situácia Suspend to RAM, v inom prípade sa "Uspať" považuje v situácii Suspend to disk (teda stav, ktorý má teraz). V iných prípadoch sa ale objaví "Dlhodobý spánok", alebo "Hibernácia". Ak by sa použil jednotný preklad (jazyková mutácia OS) - ľahko by na to prišiel - takto má v tom guláš :-D

No veď ti to bolo vysvetlené!
V prípade "Nedělat nic" - tam by mal stav zostať nezmenený. V prípade "Vypnout" - ukončí všetky aplikácie/programy a VYPNE sa - NIČ neuloží. Po štarte začínaš od začiatku - t.z. znova spustiť programy, načítať súbory.
V prípade "Hibernace" - ULOŹÍ aktuálny stav na HDD, vrátane otvorených programov a načítaných súborov, nastavení parametrov a VYPNE sa!!!!!!!!! To, čo bolo potrebné, je USCHOVANÉ na HDD!. Po zapnutí PC sa spustí OS v stave, v akom sa ukončoval pri hibernácii - t.z. automaticky sa spustia aplikácie a načítajú otvorené súbory v takom stave, v akom sa ukončili.....

Jděte do Ovládací panely - Možnosti napájení - Nastavení režimu spánku - Změnit pokročilé nastavení napájení - karta Upřesnit nastavení - rozbalit strom nabídky Režim spánku - rozbalit Režim hibernace za: a nastavit delší čas. Zkontrolovat v tom samém panelu rozbalovací nabídku Režim spánku, jestli tam nemáte povolené Umožnit hybridní režim spánku. A nezapomenout vše uložit.