Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DPH u telefonu z Číny

Objednal jsem si mobil z číny za 57 dollarů. Dopravu mám zdarma. Prodejce se mě zeptal, za kolik má deklarovat zásilku. Myslíte, že nebudu platit DPH, když zásilku deklaruje na 22 dollarů?

Celníci nejsou blbí a mobil, který se jim ukáže na rentgenu, v hodnotě 20 dollarů asi to pravé ořechové nebude. Spíše spoléhat na to, že nemají při velkém množství zásilek na to čas (nebo nervy, mobilů z Číny za 20 dollarů asi bude dost:-D ), maximálně se ti to o týden-2 pozdrží, ty zaplatíš poště poplatek za vyřízení a DPH.

Tak lidi u nas to maji radi a cinani to velmi pravdepodobne povazuji take za dobry for, proto na tyhle vychytavky jako rozdeleni platby na dvakrat, docela casto slysi.
Jinak pokud bude objednavat nekdy ted, takze by to mohlo prijit na zacatku prazdnin, este ke vsemu tam jsou svatky a celnici jako vsichni ostatni maji dovolenou, tak je docela velka sance, ze nejakej malej balicek s mizivou hodnotou se vubec na celnici nedostane, ale je to na tazateli, aby se rozhodl bud deklarovat normalne, nebo na 20 dolaru, pripadne klidne i ne jako telefon ale mp3 player nebo dokonce zahradni prislusenstvi, jak se stalo jednomu znamemu, aniz by o to cinana zadal. :-D

At tam napise třeba "handset" nebo "mp3/mp4 player" a cenu 19,90 USD. U tehle zasilek s postovnym zdarma, kdy to trva treba tri tydny nez to dorazi to stejne temer nikdy nechytnou (vetsinou to jde pres postNL).
Rozhodne bych se vyvaroval obligatnimu "gift". Dalsi moznosti je deklarovat jako vzorek ci reklamaci, to ale vetsina obchodniku odmitne.