Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dotaz: Jak nadefinovat ID k jednotlivím částem url

Ahoj, poradíte mi prosím, jak nadefinovat něco takového bez mysql ?
mám adresy :
ccc

a v php potřebujii získat
aaa == 1
bbb == 2
ccc == 3
aaa

a v php potřebujii získat
ccc == 4
bbb == 5
aaa == 6
aaa

a v php potřebujii získat
bbb == 7
ccc == 8
aaa == 9
Schválně udávám tři stejné názvy v url, jelikož to tak potřebuji, jiné pořadí se stejným názvem má zobrazit něco zcela odlišného. Děkuji za nápovědu.

Neviem aké ID chceš získať a kde a načo ho chceš použiť, ale možno potrebuješ získať niečo takéto:

<?php
$url = 'http://domain.com/aaa/bbb/ccc';
$tokens = explode('/', $url);
echo $tokens[sizeof($tokens)-1];
echo $tokens[sizeof($tokens)-2];
echo $tokens[sizeof($tokens)-3];

hraj sa, skúšaj, prispôsob si to... :-)