Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kontrola PC sestavy

Zdravím :-)
Poradíte mi prosím jestli je tato sestava ok ? Případně co obměnit.
https://www.czc.cz/164627,156542,174152,150147,110 330,171934,155903/kody
Rozpočet - kolem 15 000 (Sestavení nechám na czc)
Účel - Práce s grafickými programy (nikterak profesionálně - pár projektů do školy (Blender, Inkscape ...)), Hraní her - nepotřebuji ultra detaily stačí aby rozjel moderní hry a cca 2 roky do budoucna (rozlišení monitoru 1600x1050)
OS - vlastní Win 8.1, CD/DVD Mechanika - vlastní
Jedná se o krátkodobou investici kdy požaduji aby PC vydržel tak 2-3 roky, poté mám v plánu něco lepšího a tento zůstane pouze na brouzdání po internetu YouTube apod.

Děkuji za rady. :-)

Takže originál M-Polovy sestavy.
A teď proč M-Polově sestavě dávám přednost před tou vaší:
- Jednak tam nemáte zdroj! Máte tam zlopověstnou prskavku, která v reinkarnaci nebude také nic hezkého.
- na dané účely dvě jádra + HT budou dostačovat, nehledě na spotřebu. Jediná náročnější aplikace, mimo her, je Blender, ale tady by se podíval na GPU akceleraci a podle toho se rozhodl jestli AMD, nebo nVidia GPU.
- Sice jsem již zmínil, ale teď zdůrazňuji - spotřeba je zcela na straně Intelu, navíc CPU má iGPU, takže i bez dedikované GK to bude fungovat za zcela jiné spotřeby než notně zastaralá platforma AM3+. Opravdu netřeba na Tubici příkon okolo 80W a více.

Pokud už do toho nebude hrabat a sestava "přežije" až do Křemíkového nebe, pak ano. Ale tady se poslední dobou zběsile doporučuje kit i v případě levných desek, kde jsou pouze dva sloty. I v případě čtyř raději jeden modul s větší paměťovou kapacitou, než kit. Operuje se zde s představou, že dvoukanálový kit přinese neuvěřitelný výkon.
Vzhledem k určení sestavy předpokládám nutnost aspoň 16 GiB (pokud jde o RAW a Blender), to už je lepší jeden 8 GiB modul a pozdějším doplněním na 16 GiB.

Dodám tazatel má klasický prkno s 4 sloty a pochybuju že by hodlal někdy zaplnit na 32GB (pokavaď neděláš práci s videem ani těch 16GB nepotřebuješ zatím),další věc když se dosere jedna RAM může ject na tu druhou a ne čekat měsíc na novou a bejt bez Pc....(na CZC třeba když je vadná pošlou pak celej kit ta druhá se pak vrátí a dostaneš komplet)

Díky všem :-) Dobrá tedy obměním zdroj vyberu jeden z některých co se tu doporučují v různých dotazech. RAM - nechám 1x8gb skrze možnost upgradu. Díval jsem se znovu na recenze testy apod. ohledně toho procesoru, tak ještě přemýšlím že si měsíc přičkám a půjdu rovnou do i5 (a tím pádem i více zainvestovat do Grafiky) uvidím :-) Ještě jednou díky