Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem repráky + zvuk z PC

Zdravím,
rád bych požádal o radu při ozvučení při sledování filmů.
Mám PC s integrovanou audio kartou Realtek® ALC892(optika a 5.1). Na tom PC přehrávám filmy, seriály atd. a přes projektor promítám. Tak bych rád měl adekvátní zvuk k obrazovému zážitku :-)

Do teď jsem sledoval filmy na pc s stereo Genius cca za 1200kč...
Chtěl bych jen stereo nebo stereo a basák. Repro cca kolem 8000

1) Pro sledování filmů a seriálu jen stereo nebo i s basákem?
2) Asi učitě koupit zvukovou kartu že? Ty integrované budou težký základ.
3) Kdybych měl dobrou kartu v PC k čemu mi by byl reciever? ( za ten bych dal asi tak 6000, když by byl k něčemu přínosem)
4) Repráky bych chtěl regálové, nebo jsou věžové lepší? jsem omezený max výškou 70cm (spodní hrana obrazu)

Předem děkuji za nějakou radu.

Mas v tom gulas.
Za prve reproduktory potrebuju nejaky zosilovac, na to je receiver. Tam je zosilovac kvalitny s velmi nizkym skreslenim a realnym vykonom a vyrovnanym freq.spektrom, preto to ma 10kilo a je to velke jak svina, a ne jak nejaky genius srot vo vstavanych repro. Za druhe ak mas film so zvukom v 5.1 (z netu corovane najskor nemas) tak niekto musi dekodovat 5.1 z dolby digital signalu, aj na to je receiver, ak ma clovek len BD prehravac normalny a ne PC. Vie to robit aj prehravac v PC, ak pouzivas analogove vystupy.
Ked si kupis nejake PC-repro so vstavanym zosilovacom (a patricne nizkou kvalitou zosilovaca), tak potom logicky extra zosilovac/receiver uz nepotrebujes.
Ak mas digitalny vystup (SPDIF) na zvukovke, tak mozes pouzit AD prevodnik v receiveri a nepotrebujes potom inu zvukovku, ptz potom zvukovka nic neovplyvnuje.
Onboard zvukovky su rozne, zavisi od vyrobcu dosky a konkretneho modelu, ze jak to tam cinan polepil, niektore mozu mat relativne OK analog zvuk, ine su nahovno. Hocjaky PCI(e) soundblaster ma ale relativne slusny zvuk aj analogovy.
Vezove su vzdy lepsie lebo objem. Ale aj regalove sa daju pouzit, zavisi ale hlavne od znacky a ceny ci su dobre ci bude kvalitny zvuk, a ne len od velkosti. K stlpovym netreba sub. K regalovym ak su fakt vacsie a slusne tiez nemusi byt nutne. Ak su to prditka tak sub byt musi.

Mno to jsem tam asi nenapsal moc dobře. Za repráky tak 8000 a pokud teda lepší s recieverem tak dalších 6000. Naposledy mi byl doporučený tento Yamaha HTR-2067.

Optický výstup na základovce pro zvuk se nedá použít? Stojí to za prd? Ta karta do PC něco rozumného kolik tak stojí orientačně?
Ha! novej příspevěk.. Takže pokud z PC pošlu přes optikou zvuk do recieveru tak nepotřebuji řešit zvukovou kartu??

Toto jsou například slušné repráky? Vzal jsem nejdražší od yamahy co mají na mallu... Nevím jak porovnávat hodnoty a pak z toho vyvodit kvalitu...
https://www.mall.cz/regalove-reprosoustavy/yamaha- ns-333-270445

pokud z PC pošlu přes optikou zvuk do recieveru tak nepotřebuji řešit zvukovou kartu

ano. A pouzit opticky vystup je najlepsie.

Slusne repro si vybrat je dost tazka uloha, ono u slusnych pocujes nedokonalosti a moze to vadit. A regalovky nemavaju dobre uplne hlboke basy. Ale su tam velke rozdiely. Idealne ist si to aj vypocut, alebo proste kup nejaku slusnejsiu znacky od 100eur/kus vyssie apod. a cim vacsi objem. Ja som tie yamahy nepocul tak nemozem pisat ci su dobre. P.S. potrebujes k tomu samozrejme nejaky zosilovac alebo receiver. Mozes si aj zobrat slusnu zvukovu kartu a kupit len nejaky analogovy stereo zosik, je to lacnejsie. Ale davat pozor na kvalitu zosika, ne cinske sracky.

To je horší než si vybrat ženskou :-D

Tak pokud jsem omezený na ty regálovky protože ty JAMO(věže) co jsou dole, tak jsou moc vysoké( obraz by začínal až metr od zemí a nedalo by se na to koukat). Pokud teda ty regálovky nemají hluboké basy tak dokoupit ještě basák? At se vykompenzuje ten neduh?
Slušné značky jsou např co?? Vím že to může tady být otázka jako lít olej do ohně :-D
Nebo máš třeba nějakou značku naposlouchanou? Jaké hodnoty sledovat u repráku?
V první řadě co nejnižší frekvenční rozsah, pak citlivost nebo výkon??
Nebo bude nejlepší zajít do krámu a zaměstnat prodavače at mi doporučí nejvhodnější repráky za tyto prachy pro sledování filmů?? (Tady bude strašně záleřet kde jsem a kdo má směnu....)

Tak by mohl být tento reciever? https://www.mall.cz/av-prijimace-zesilovace/yamaha -htr-2067
Co jsem se ted letmo podíval na zesilovače od Yamahy, tak nejlevnější stojí stejně jako ten 5.1. Ale u toho 5.1 je několik vstupů na HDMI což bych musel asi řešit nějak jinak ještě. Protože mám PC(pouštění filmů) a jednou za čas pustit kabelovku a nechtělo by se mi přepojovat kabely.

vyber receiveru alebo zosika zavisi aj od toho ze na co vsetko ten audiosystem chces pouzivat. Ked mas aj nejaky DVD/BD player tak sa bez HDMI vstupu asi nezaobides. Ked to chces aj k TV tak tie maju dnes spravidla SPDIF tak potrebujes SPDIF vstup. Ked to chces vyslovene len k PC tak ti staci obycajny stereo analog zosik a k tomu zvukovka (potom logicky ked zosik stoji stejne jak receiver tak moze byt kvalitnejsi zosik v tom apod), a existuju aj ine znacky zosikov (denon alebo kludne aj nejake beznejsie znacky) a existuju aj mensia velkost, receivery su dost velke neviem kde to chces dat k PC.
Znaciek repro je kopa, ja osobne mam k PC par od Wharfedale, na receiveri mam nizsiu triedu cantonov, ale su aj lepsie, znaciek je kopa (okrem tych co som pisal napr. JBL, qadral, Jamo, yamaha, atd) ono kvalita a zvuk repro zavisi aj od ceny a velkosti, kazda slusna firma robi aj lowendy za 100e aj highendy za 5000e. Z nejakych parametrov sa kvalita zvuku vycitat neda, ta sa da vycitat z ceny a velkosti repro.
Na bezne pocuvanie ti staci cokolvek v patricnej velkosti a cene, nerob z toho moc vedu.

Takze tady je svet jeste v poradku? :-) kdyz vyssi cena tak i kvalitaby mela rust jo? :-)
Ted jsem si uvedomil ze mam pc, set topbix a jeste gramogon. Takze bez recieveru to stejne nepujde.

Jestli cena za reciever za 6000 je adekvatni k repro za 6000 - 10 000.
Nedival jsem se kolik stoji levnejsi se vstupama ktere potrebuji ale teoretickty zeby mohl stacit treba reciever za 4000 a ty 2000 co bych usetril vrazit do repraku.

Nebo tonechat tak jak je?

HECO Music Style 200 jsou jenom stereo ne ? Vzal bych ty MAGNAT Supreme 202 5:0 na filmy to bude super a na stereo muziku přední to budou stačit taky,já mám ty malý od Yamahy 5:1 a zvuk perfektní na stereo muziku tam mám dva sloupáky ,ale filmy pouštím přes těch 5:1 i konzerty v DTS apod to je pak bez chybky,lepší než stereo...(ono kdybys chtěl jenom stereo tak pak bych koupil raději zesík kterej stačí.)

Jj jsou jen stereo.
Asi udělám pokus koupím reciever a koupím ty 5,1 a ty Heco a uvidím co se mi bude líbit. Kdybych měl ty prostorovky tak bych musel dále ještě řešit nějak kabeláž(hezky) a stojánky na ty satelity za sedačku.

Jo a je v těch filmech když mají 5 kanálový zvuk tak ve všech to jde rozeznat.

Mám na mysli porovnání, že když je film ve 3D tak je tam pár scén, kde to jde poznat a po zbytek filmu je to jedno jestli klasika nebo 3D

Základem jsou pořádné reprobedny odpovídajících rozměrů a z pořádného materiálu, ne z lisovaného papundeklu nebo 10mm dřevotřísky, které začínají kmitočtově někde na 100 Hz. Tím bych začal. Jestli budou mít vestavěný zesilovač, to je spíš mínus než plus, dal bych přednost spíš klasickému hifi zesilovači, klidně z nějaké kvalitní věže. Ostatně je to spíš otázka pro hifisty, zdroj signálu bude většinou stačit, jde pak o to zpracování.

Ještě bych se rád na něco zeptal.
Ideálně je pro repráky ve výšce uší nejlépe? přímá viditelnost na ně aby mezi cestou odnich ke mě nic nebylo.

Já jsem si to naplánoval tak že by reprák byl vlastně ve skřínce a ted mě kamarád upozornil, že by to mohlo rezonovat.

Skřínka by zhruba připomínala skřín z IKEI KALLAX ( http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/2027588 5/ na ležato)
Celá by byla otevřená jak ze předu tak i ze zadu (žádný sololak) okolo repráku klidně 10cm zkaždé strany prostor a ze zadu asi i 20 cm. ze zadu by to bylo asi 10 cm odražené od zdi (vrchní deska na zdi) takže by ten tlak snad měl dostatek prostoru.
Vyrobené by to bylo z dojtého lamina (36mm dřevotřísky)

Takže jestli je to uplný nesmysl to zavírat i do takto vzdušného prostoru nebo by to při takových podmínek klidně mohlo být??

Předem děkuji

Hlavne je aby vyskove reproduktory boli zhruba vo vyske hlavy, ptz to robi najvacsi rozdiel zvuku. Ostatne veci nie su az tak kriticke takyto regal je relativne ok ptz nema uzavrete dutiny (pises ze to bude otvorene aj zozadu). Odrazy od boku nie su az tak kriticke a ked repro umiestnis sikmo tak sa ten odraz rozprestrie do celeho spektra, t.j. da sa to pouzit. Ak to je tazke tak tym lepsie.

... ale aby bolo jasno v tom jak to myslim, neni to optimalne. Optimalne je umiestnenie volne bez akychkolvek prekazok nabokoch navrchu ani nikde, v spravnom odstup eod steny podla toho jak to navrhol vyrobca (byva to napisane v letaku k repro), a na stojanoch urcenych pre repro. Ale zas neni to uplne nutne mat to takto, hrat to bude relativne dobre aj ked to je inac.

Ved som to pisal.
(okrem toho co som uz pisal aj to ze stojan nefunguje ako dalsia membrana rezonujuca na svojej frekvencii, a skrinka ma tych ploch(membran) pozehnane). Ale aj tazka skrinka je ok, nemusis z toho robit vedu, ale neni to proste optimalne hifi umiestnenie. Neviem o co ti ide. Pytas sa mozem si kupit oktaviu alebo musim si kupit mercedes? No nemusis si kupit mercedes. Ked to takto chces pocut. Milion ludi jazdi na oktavii a su spokojni.