Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odstranění souboru

Zdravím, mám takový problém. Nedaří se mi odstranit jeden soubor. Píše mi to, že potřebuji oprávnění systému. Tak jsem zkoušela hledat a podle všemožných návodů jsem zkoušela změnit vlastníka jelikož vlastníkem toho souboru je právě systém.
Dělala jsem vše podle tohoto návodu: http://www.michalzobec.cz/jak-nastavit-pristupova- prava-aneb-pristup-zamitnut-2061, ale nezobrazují se mi tam ta zaškrtávací okénka (povolit a odepřít), jsou světlá a nedají se změnit.
Omlouvám se, že se to ode mne nejspíše nedá pochopit, ale v počítačích se zas až tak nevyznám, ale budu ráda za jakoukoliv radu ohledně odstranění toho souboru, který je nějaký mechanický pozůstatek jedné odstraněné hry.
Vše souvisí s tím, že mi v chromu vyskakují okna s nechtěnými reklamami. Dočetla jsem se, že by to mohl být spyware a tak jsem stahovala všemožné programy na odstranění těchto virů, ale to asi také není úplně nejlepší. Platit za to nechci a i když mi hlásí, že je už pc čistý, pořád tu vyskakují ty reklamy :( Možná to vše pochází z toho neodstranitelného souboru, ale jsou to jen mé domněnky takže budu vděčná, když mi někdo pomůže s oběma problémy :) Děkuji

PC: Windows 8.1

špatně to chápeš. převzetím vlastnictví přebíráš naprostou kontrolu nad objektem zájmu. záleží jen na velikosti frček, jako u vojáků.

cesta je velmi důležitá: všimni si kde je- programdata- společný hlídaný konfigurák, avast...
ten sim city je v trezoru avastu a jeho daemon je činný. zlikviduj avast.

Moc děkuji za rady, soubor jsem umístila do truhly a pak mi McAfee nahlásil nějakého Trojského koně Artemis, ihned jsem ty soubory odstranila, ale nevím jestli to stačí a jestli to způsobuje ty reklamy, co myslíte?

Reklamní SW je škodlivý SW typu adware, není to vir, čili na něj jsou antiviry krátké, ty jsou pouze proti virům (a těch je dneska již naprosté minimum).
Proti adware/spyware/a-dalším-škodlivým-"ware" použij AdwCleaner (kontroluje i škodlivé doplňky v prohlížečích) a MBAM. Nainstaluj postupně oba tyto programy, dej proskenovat PC a vše, co najdou, smaž. Pak je můžeš zase odinstalovat, netřeba si zabordelovat systém.

P.S.: Ty máš Avast i McAffee nainstalovaný současně? Pamatuj, že dva a více antivirů víc škodí, než pomůže (představ si, že zadáš hlídání baráku dvěma bezpečnostním agenturám a navzájem jim nic neřekneš).

Ok, děkuji, ihned zkusím. No já mám těch antivirů víc, ale děkuji za připomínku, nechám si jen McAfee. Tohle jsem vůbec nevěděla, ale tak když už jsem tak blbá a počítač jsem si takhle zanesla, aspoň už o tom něco vím :-D